Kolędowała Piwnica pod Baranami

0
Piotr "Kuba" Kubowicz i Kamila Klimczak; fot. J. Jędrysik

W kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny 8 stycznia zainaugurowano XXVI Tyskie Wieczory Kolędowe. Wystąpili artyści krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wykonali kolędy i pastorałki – te tradycyjne i te, które powstały na przestrzeni 60 lat istnienia kabaretu.

Koncert zaplanowano po mszy św., która rozpoczęła się o godz. 17.00. Jednak już przed nabożeństwem próżno był szukać miejsca na dużym parkingu parafialnym. Kościół był szczelnie wypełniony. Wszystkich przywitał Paweł Drzewiecki, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, które jest organizatorem TWK. Drzewiecki wspomniał inicjatora wieczorów kolędowych w Tychach – zmarłego w 2013 r. Janusza Muszyńskiego, długoletniego dyrektora artystycznego imprezy (obecnie jest nim Henryk Jan Botor).

Piwnica pod Baranami wystąpiła nie po raz pierwszy w Tychach, nie po raz pierwszy na Tyskich Wieczorach Kolędowych i nie po raz pierwszy w kościele pw. bł. Karoliny. Koncert poprowadził Leszek Wójtowicz. Wystąpili m.in.: Beata Czernecka, Kamila Klimczak, Ola Maurer, Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński, Piotr „Kuba” Kubowicz, Rafał Jędrzejczyk i Agata Ślazyk. Solistom towarzyszył zespół muzyczny.

Tyskie Wieczory Kolędowe potrwają do soboty, 14 stycznia. Wystąpi jeszcze m.in. Krystyna Prońko i Grażyna Łobaszewska. Szczegółowy program TWK przeczytasz tu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here