Kolejna śmierć na pasach

1
Fot. KPP Mikołów

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło we wtorek 31 grudnia w Mikołowie. Nie żyje 59-letni pieszy, którego samochód potrącił na pasach.

O godz. 6.43 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na ul. Wyzwolenia w Mikołowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na wysokości firmy „Wiromet”, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącony został 59-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna zginął na miejscu.

Sprawcą śmiertelnego wypadku był 53-letni kierowca volkswagena golfa kombi, który nie zachował należytej ostrożności przed przejściem. Kierowca z Mikołowa jechał od centrum miasta w kierunku trasy DK81. Był trzeźwy. Pobrano mu krew, aby sprawdzić czy nie zażywał narkotyków.

Na miejscu wypadku utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. To drugi w ostatnich dniach wypadek, w wyniku którego zginął pieszy na pasach. 27 grudnia pszczyńska policja poinformowała o zgonie 85-latki. Szczegóły poniżej:

Nie żyje 85-latka potrącona na ul. Bielskiej

Śmierć w sylwestra, śmierć w Nowy Rok

 

(J), źródło: KPP Mikołów

 

1 KOMENTARZ

  1. …dlaczego policja i „straż miejska’ nie egzekwują od pieszych obowiązkowego noszenia odblasków w okresie od 01.11, po zmroku, o czym jest napisane w kodeksie drogowym, którego przepisy bezapelacyjnie wszyscy „znają”……. Taki odblask niewiele kosztuje, bo mniej więcej od 1,00 złotego do ok. 2.99 złotych, chyba że ktoś chce jakiś bajer, to też takowe są na rynku. Poza tym, taki „dziecinny” odblask, może uratować niejedno życie, nawet w dzień, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdzie mimo plusowych temperatur, nadal aura jest zmienna. I jeszcze jedno: kiedy policja i „straż miejska”, będzie nakładać mandaty na pieszych, włażących dosłownie ‚pod maskę”, zamiast głosić bezproduktywne hasełka: „Rok Pieszego”, czy „Nie reagujesz, Akceptujesz”…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here