Kolejne światła na DK1

0
fot. RB

Kolejne światła na DK1.Trwają starania o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 1 z ul. Hallera w Pszczynie.

Skrzyżowanie znajduje się za McDonaldem w Pszczynie (jadąc od Tychów). Jak nas informuje Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie, obecnie wykonana została dokumentacja projektowa, które jest na etapie uzgodnień. – Teraz trzeba znaleźć fundusze – mówi G. Górka. Jak słyszymy, jest propozycja, by w kosztach partycypowały powiat pszczyński, gmina i prywatny przedsiębiorca. Potrzeba ok. 450 tys. zł. – Chcielibyśmy, aby inwestycja była zrobiona jeszcze w tym roku – mówi Górka.

O skrzyżowaniu ul. Hallera z DK1 mieszkańcy mówią  „rosyjska ruletka”. Doszło tu do poważnych wypadków, często dochodzi do kolizji. Jak mówi G. Górka, jeszcze niebezpieczniej będzie, gdy rozpoczną się planowane inwestycje na skrzyżowaniu DK1 i Męczenników Oświęcimskich (ma tu powstać bezkolizyjny węzeł) oraz na głównym przejeździe kolejowym w Pszczynie (tu ma być budowany przejazd pod torami). Wtedy na ul. Hallera ruch stanie jeszcze większy. Stąd taka potrzeba świateł.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here