Kolejne złoto Sylwii Indeki

0
Sylwia Indeka, fot. UM Pszczyna

Sylwia Indeka (LKS Pszczyna) z wynikiem 16:20,61 zdobyła złoty medal w biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Polski U23, które odbyły się w sobotę 18 maja w Szczecinku.

Oprócz tytułu  mistrzowskiego zawodniczka LKS Pszczyna uzyskała minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Europy U23, które odbędą się w Galve w Szwecji 11-14 lipca 2019 r.

„Lepszego otwarcia sezonu nie mogłam sobie wyobrazić. Chociaż bieg był bardzo trudny. Tylko współpraca z moją przyjaciółką klubową pozwoliła na uzyskanie tak dobrego wyniku. Już po 2 km odczuwałam zmęczenie i bałam się, że mogę nie podołać trudom biegu. Wiedziałam jednak, że mogę liczyć na Elizę. Zaplanowałyśmy sobie, że będziemy zmieniać się w prowadzeniu co 1 km trzymając cały czas mocne tempo. Bez niej nie dałabym rady” – powiedziała S. Indeka.

To drugi złoty medal zdobyty przez zawodniczkę LKS-u Pszczyna w tym roku (trzy tygodnie temu Sylwia Indeka została  Mistrzynią Polski U23 w biegu na 10 000 m), a 14. w historii jej udziału w mistrzostwach Polski od 2012 r.

fot. UM Pszczyna

(t), źródło: LKS Pszczyna

Sylwia Indeka mistrzynią Polski

Dodaj komentarz