Kolejny medal Karoliny Nai

0
Karolina Naja (pierwsza z prawej), Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska z brązowymi medalami Igrzysk Europejskich; fot. Szymon Sikora/PKOl/olimpijski.pl
Reklama

Kolejny medal Karoliny Nai. Karolina Naja, kajakarka pochodząca z Tychów, wraz z Katarzyną Kołodziejczyk, Anną Puławską i Heleną Wiśniewską zdobyła brązowy medal dla Polski podczas II Igrzysk Europejskich Mińsk 2019.

Polskie kajakarki wystartowały na na torze regatowym Zaslavl 27 czerwca na dystansie 500 metrów. Zwyciężyły Węgierki, które po zaciętym finiszu wyprzedziły osadę Białorusi. Polki na półmetku zajmowały trzecie miejsce i były mocno naciskane przez Niemki. Ostatecznie odparły ten atak, wyprzedzając rywalki o 0,443 s.

Karolina Naja pochodzi z Tychów. Jest wychowanką sekcji kajakowej MOSM Tychy, którą opiekuje się tandem trenerski: Sylwia i Marek Stanny. Obecnie trenuje w klubie AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Jest dwukrotną brązową medalistką olimpijską (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016 – z Barbarą Mikołajczyk na 500 m), dziesięciokrotną medalistką mistrzostw świata i dziesięciokrotną medalistką mistrzostw Europy.

W Igrzyskach Europejskich w Mińsku dobrze spisały się także dwie inne podopieczne MOSM Tychy: córka państwa Stannych – Magda Stanny wraz z Sylwią Szczerbińską. W pierwszej serii finałów kajakowych duet ten zajął 6 miejsce na 500 m z niewielką stratą do czołówki.

Igrzyska Europejskie to rozgrywane od 2015 r. co cztery lata zawody sportowe w wybranych dyscyplinach olimpijskich zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski.

Reklama

(JJ)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here