Kolorowy pył w Parku Jaworek

0
Fot. NOL Tychy
Reklama

W sobotę 6 lipca w Parku Jaworek odbył się piknik rewitalizacyjny w ramach programu „Kultura Osiedla – Osiedle Kultury”. Największą atrakcją była grupowa „kąpiel” w rozsypywanych kolorowych proszkach.

Kolorowe proszki wyrzuciło w powietrze kilkaset osób. Barwna chmura opadła na ich włosy, twarze i ubrania. Ta zabawa – nazywana w Europie i Ameryce świętem miłości i kolorów – to skomercjalizowane pochodna religijnego święta hinduistycznego holi.

Choć festyn skierowany był głównie do mieszkańców z osiedli H i Ł, sąsiadujących z Parkiem Jaworek, to w imprezie wzięli udział starsi i młodzi z całych Tychów i z sąsiednich miast.

Ponadto w programie pikniku był m.in.: spektakl „Babroszki lecą w Kosmos” w wykonaniu teatru TRIP, koncert zespołu Kasia Skiba i Ja, warsztaty astronomii, pokaz kendamy (tradycyjnej japońskiej gry zręcznościowej), zabawy animacyjne dla najmłodszych z chustą Klanza, budowle z dużych klocków, zabawy muzyczno-ruchowe, strzelanie z łuku, pokaz sztuk walki, konkursy z nagrodami, wymiana kwiatków doniczkowych i zabawek, warsztaty ekologiczne przygotowane przez Polski Klub Ekologiczny Koło w Tychach.

(J)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here