Komu i jak zlecić wywóz gruzu?

0

Remont, zwłaszcza kapitalny wiąże się z powstaniem kłopotliwych odpadów, czyli gruzu. Skuwanie, czy podłogi po to, aby powstało przepiękne wnętrze, wiąże się z olbrzymim bałaganem. Gruzu nie można składować razem z innymi odpadami komunalnymi, co jest dużym problemem dla osoby przeprowadzającej kompleksową zmianę aranżacji wnętrza.

Śmieci z remontu

Planując remont, sprzątanie strychu lub poddasza, rozbiórka starych zabudowań gospodarczych lub altan ogrodowych, przekopanie ogrodu, trzeba zastanowić, co zrobić z gruzem lub ziemią, czyli z odpadami, które zgodnie z prawem nie mogą trafić do standardowego pojemnika na śmieci. W przypadku niewielkiego remontu gruz można umieścić w dużych wiadrach lub mocnych workach po cemencie, po zakończeniu prac zawieźć je do najbliższego PSZOK-u. Większa ilość gruzu wymaga zakupienia wielkiej mocnej torby, tak zwanego big baga lub kontenera o większej pojemności, w którym przechowuje się gruz i pozostałe odpady. Kolejnym etapem w pozbywaniu się remontowych śmieci jest zlecenie wywozu gruzu.

Profesjonalny wywóz gruzu

Firmy, które wynajmują kontenery na gruz, oferują także wywóz gruzu. Wystarczy wybrać kontener o dopasowanej do naszych potrzeb pojemności i zamówić. Wypożyczalnia dostarczy go pod wskazany adres. Po jego zapełnieniu (lub zakończeniu prac) dostawca odbiera pojemnik wraz z zawartością i wywozi je do punktu składowania gruzu lub zakładu utylizacji. Klient nie musi się martwić o odpady, ma czystą posesję i problem z głowy. Zlecenie wywozu gruzu nie jest drogie. Skutecznie rozwiązuje nieestetyczny problem. Zaletą usługi przewiezienia kontenera i wywozu gruzu jest to, że wystarczy na posesji wygospodarować jedno miejsce na kontener. Oznacza to względy ład na posesji -mniej kurzu i brudu.

Wywóz gruzu na własną rękę

Przy niewielkim remoncie można wywieźć gruz, korzystając ze swojego auta, choć oznacza to konieczność sprzątania samochodu. Nawet po remoncie łazienki – wymianie płytek ściennych i podłogowych, odpadów budowlanych jest tak dużo, że lepiej zlecić wywóz gruzu. Firma zabierze gruz do miejsca przeznaczonego do tego celu. W polskich lasach, na łąkach, czy obok zbiorników wodnych wciąż widać efekty samodzielnego pozbywania się gruzu. Takie odpady są niebezpieczne dla środowiska, a ich wywóz do lasu to nie tylko brak kultury, ale także przestępstwo. Najlepiej szukać firm zajmujących się wywozem gruzu na stronach lokalnych. W wielu przypadkach gruz można ponownie wykorzystać – zajmują się tym profesjonalne zakłady recyklingowe.

Wywóz gruzu na własną rękę jest drogi i wymaga bardzo dużo pracy. Gruz jest ciężki i wymaga specjalistycznego podejścia. Zlecenie wywozu gruzu to wygodne rozwiązania. Specjalistyczna firma zajmie się odpadami w sposób bezpieczny dla środowiska. Na szczęście nowoczesne techniki budowlane nastawione są na zmniejszanie ilości wytwarzanego gruzu i innych odpadów budowlanych. Firmy zajmujące się wywozem gruzu znajdują się w każdym mieście, a konkurencja w tym segmencie jest znaczna.

Sprawdź pełną ofertę na Komplex-Breuer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here