Koncerty na Bankowej

2
Ulica Bankowa w Pszczynie. W czwartek, 12 maja, pierwszy z koncertów ulicznych (fot. R. Botor)

Rozpoczyna się druga edycja „Bankowa Street Live”. To czwartkowe koncerty na ulicy Bankowej, blisko rynku w Pszczynie. Pierwszy koncert już 12 maja o godz. 20.00. Zagra zespół Czerwie. Muzycy podłożą dźwięk do filmu „Metropolis” w reż. F. Langa.

W sumie planowanych jest 13 muzycznych wydarzeń. W mają będą dwie imprezy (12 i 19.05).

Bankowa to uliczka w Pszczynie, na której znajdują się trzy lokale gastronomiczne. To właśnie z inicjatywy właścicieli tych lokali (są wśród nich muzycy, artyści, współorganizatorzy innych imprez kulturalnych), przy wsparciu pobliskiego Pszczyńskiego Centrum Kultury, powstał projekt koncertów ulicznych.
Jak mówi Rafał Szymczak, kierownik artystyczny Bankowa Street Live, zeszłoroczna, pierwsza edycja Bankowej była wielkim sukcesem dzięki wspaniałym słuchaczom. – Udało nam się na Bankowej stworzyć miejsce, w którym muzyki się słucha. Ale to również zasługa wspaniałych artystów, twórców, którzy bardzo często zabierali nas we wspaniale rejony muzyki, pokazując jej niebanalne odcienie. Bardzo dziękujemy wszystkim za zeszły rok i najmocniej zapraszamy na tegoroczna edycję – mówi kierownik artystyczny.
(r)

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz