Koniec darmowego parkowania

0
fot. ZB

Od poniedziałku 1 czerwca w Tychach znów pobierane będą opłaty za parkowanie.

Przypomnijmy, że od 12 marca zawieszono pobór opłat na wszystkich miejskich strefach płatnego parkowania z powodu zagrożenia wywołanego koronawirusem.

– Ponieważ w ramach „odmrażania gospodarki” normalność powoli wraca do życia społecznego, zapadła decyzja, że od poniedziałku 1 czerwca przywrócone zostaną opłaty na wszystkich Strefach Płatnego Parkowania,a także na dwóch parkingach wielopoziomowych, które funkcjonują w systemie Park&Ride – informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy.

Ponadto – jak słyszymy – mieszkańcy będą mogli wydłużyć okres obowiązywania wszystkich kart abonamentowych, w tym kart mieszkańca o czas, w którym strefy były nieczynne.

– Aby tak się stało konieczna jest jednak aktualizacja karty. W tym celu należy telefonicznie ustalić termin spotkania z pracownikami Działu Parkingów Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach – informuje Ewa Grudniok.

Aby przedłużyć kartę mieszkańca należy zadzwonić pod numer 32 227 70 06-07 wew. 87. Z kolei w wypadku przedłużenia kart abonamentowych rejestracja odbywać się będzie pod numer 32 227 70 06-07 wew. 33 lub wew. 98. Zaktualizowane karty będą wydawane wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikami Działu Parkingów.

– Kasa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach będzie czynna od 15 czerwca, a do tego czasu wszelkie należności z tytułu opłat parkingowych należy wpłacać na konto nr: 89 1240 2975 1111 0010 6080 2263 dodaje rzecznik UM Tychy.

W związku z kolejnym etapem łagodzenia obostrzeń wywołanych koronawirusem, także od 1 czerwca na sygnalizacjach świetlnych ponownie włączone zostaną przyciski uruchamiające zielone światło.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here