Koniec serii bez zwycięstwa, Widzew pokonany

0

Piłkarze GKS Tychy pokonali Widzew Łódź 2:1 w domowym spotkaniu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gole dla Trójkolorowych zdobyli Szymon Lewicki oraz Bartosz Biel. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Artura Derbina od pięciu spotkań.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana i remisowy wynik widniał również na tablicy świetlnej po upływie pierwszych 45 minut.

Pierwsi prowadzenie objęli goście. Mateusz Możdżeń dostał piłkę przed polem karnym i płaskim strzałem w 8. minucie meczu pokonał Konrada Jałochę. Tyszanie odpowiedzieli kwadrans później – Łukasz Grzeszczyk dograł do Oskara Paprzyckiego, ten spod linii końcowej podał niepilnowanemu Lewickiemu, a snajper GKS zdobył czwartą bramkę w tych rozgrywkach w sezonie.

Obie drużyny przed przerwą trafiły jeszcze do bramek przeciwników, ale zarówno tyszanie, jak i łodzianie byli na pozycjach spalonych. Gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Lewicki, ale jego silny strzał świetnie wybronił Miłosz Mleczko.

W drugiej połowie przewagę zyskał GKS Tychy. To przyniosło drugą bramkę, której autorem został Bartosz Biel. Zbita piłka spadła pod nogi pomocnika w okolicach 15 metra od bramki rywala i ten nie zastanawiając się, huknął w okienko widzewiaków. W ostatnich kilkunastu minutach bramkarz gości uwijał się jak w ukropie, raz po raz broniąc strzały gospodarzy.

Wynik nie uległ zmianie i co warte zauważenia, GKS bardzo komfortowo dowiózł prowadzenie do końca. Pomogła w tym z pewnością dobra dyspozycja zmienników. Podobać mógł się szczególnie Kacper Piątek – był cały czas „pod grą”, a jego dynamiczne wejścia siały sporo popłochu w szeregach Widzewa. Jeśli będzie notować więcej takich występów, kibice GKS z pewnością ucieszą się z gry w pierwszym składzie 20-letniego pomocnika.

3 grudnia 2020, Stadion Miejski w Tychach
GKS Tychy – Widzew Łódź 2:1 (1:1)

Bramki: 23’ Lewicki, 63’ Biel – 8’ Możdżeń

GKS: Jałocha – Połap, Nedić, Szymura (77’ Sołowiej), Szeliga – Biel (88’ Steblecki), Paprzycki (81’ Norkowski), Grzeszczyk, Biegański, Moneta (77’ K. Piątek) – Lewicki (77’ Nowak).

Widzew: Mleczko – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Stępiński – Kun (86’ Ojaama), Możdżeń, Poczobut (76’ Mucha), Ameyaw (79’ Mąka) – Robak, Czubak (86’ Prochownik).
Żółte kartki: Paprzycki, Nowak – Nowak, Kun.