Konkurs „Najlepsza Przestrzeń Publiczna” – zagłosuj

0
Centrum Kultury w Pawłowicach

W tym roku na liście 43 obiektów z województwa śląskiego, które biorą udział w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna” znalazły się po dwie inwestycje z Bojszów i Ornontowic, a ponadto budynki z Pawłowic i Pszczyny. Internauci mogą głosować na te obiekty do końca sierpnia br.

Bojszowy zgłosiły do konkursu nowe siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Przedszkola i Żłobka. Ornontowice startują ze zrewitalizowanym Parkiem Gminnym oraz z Parkiem Archanioła (z widownią sezonową, alejkami, ławkami, posągiem św. Michała Anioła, lapidarium i makietą starego kościoła drewnianego). Głosować można też na nowoczesne Centrum Kultury w Pawłowicach oraz rozbudowane Przedszkole nr 10 w Pszczynie Ćwiklicach.

Głosować można do końca sierpnia na stronie www.slaskie.pl/npp. Obiekt z największą liczbą głosów uhonorowany zostanie Nagrodą Internautów, a wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Celem konkursu organizowanego przez zarząd województwa śląskiego jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej.  Patronat na konkursem objął marszałek Wojciech Saługa. We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych przestrzeni przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej. Laureatów konkursu wyłonionych przez jury poznamy na przełomie października i listopada br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here