Koperty życia wręczone samotnym, starszym tyszanom

0
Seniorzy obdarowani kopertami życia w sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy; fot. UM Tychy

Koperty życia wręczone samotnym, starszym tyszanom. Dzisiaj (20.10) w Tychach rozpoczęła się akcja wręczania starszym i samotnym mieszkańcom miasta tzw. Tyskich Kopert Życia, czyli specjalnie oznakowanych plastikowych kopert, w których każdy z obdarowanych powinien umieścić istotne informacje m.in. o swoim zdrowiu.

Z karty wsuniętej do koperty będzie można dowiedzieć się m.in. o urazach, uczuleniach danej osoby, przyjmowanych lekarstwach, przebytych operacjach. Poza tym powinna tam być informacja o adresie, telefonie osób najbliższych.

– Tak wypełnioną kopertę należy umieścić w lodówce, a na niej przymocować specjalną naklejkę, będącą znakiem rozpoznawczym dla interweniujących służ ratowniczych – mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy.

Chodzi o to, że gdy pogotowie ratunkowe przyjedzie do osoby starszej i samotnej znajdzie kopertę w lodówce i będzie wyposażone w dokładną wiedzę na temat chorego.

– Koperty życia przygotowaliśmy z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa naszych seniorów – mówi Daria Szczepańska, wiceprezydent Tychów do spraw społecznych. – W razie wypadku lub nagłej choroby, gdy nie ma czasu albo możliwości przeprowadzenia wywiadu środowiskowego prawidłowo wypełniona karta może pomóc uratować komuś życie.

Miasto przygotowało na począ5 tysięcy takich „Kopert Życia”.. Jak informuje nas E. Grudniok, prawie co czwarty mieszkaniec Tychów skończył 60 lat (jest ich dokładnie 30 921). Miasto przygotowało na początek 5 tys. kart życia. Pierwsi seniorzy odebrali je podczas dzisiejszego spotkania w Urzędzie Miasta Tychy (data nie jest przypadkowa – 20 października to Europejski Dzień Seniora). Pozostałe koperty można odebrać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy. W razie potrzeby, jak słyszymy, będzie zwiększony ich nakład.

 

Dodaj komentarz