Koronawirus na weselu

2
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował dziś (27.07), że oprócz ognisk zakażenia w kopalniach pojawiają się nowe ogniska, takie jak wesela. 20 biesiadników zakażonych koronawirusem jest po zabawie weselnej w powiecie pszczyńskim. Na kwarantannie (zamiast w podróży poślubnej) przebywa też para młoda.

Jak poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, 20 zakażonych  koronawirusem biesiadników jest po zabawie weselnej w powiecie pszczyńskim. W imprezie uczestniczyło około 80 osób. „Jak się okazało, do sanepidu w Radomsku zgłosiło się z objawami dwóch weselników. Tamtejsi inspektorzy zawiadomili tyski sanepid i ruszyło dochodzenie epidemiologiczne oraz badania, w efekcie których wykryto już: 15 zakażonych z naszego województwa, 2 kolejne osoby z Radomska, 2 z Oświęcimia i jedną osobę, która mieszka w Niemczech. Służby sanitarne prowadzą wywiady epidemiologiczne i nakładają kolejne kwarantanny na uczestników wesela. Zamiast w podróż poślubną do kwarantanny trafiła także para młoda, która póki co jest zdrowa” – podaje A. Kucharzewska.

Rzecznik wojewody śląskiego poinformowała też, że w ostatniej dobie przybyło 150 nowych zakażeń w województwie śląskim. Najwięcej przypadków odnotowano w powiecie cieszyńskim (10), w powiecie bielskim (10), Chorzowie (10), powiecie pszczyńskim (8) i w powiecie raciborskim. W sumie jest 15 436 potwierdzonych przypadków zakażeń. Znane są już wszystkie wyniki badań przesiewowych, które odbyły się 24 lipca w kopalniach Chwałowice i Bielszowice. Na blisko 510 przebadanych próbek z bielszowickiego zakładu 165 okazało się dodatnich, z kolei na 307 pobranych próbek pracowników chwałowickiej kopalni 34 są zakażone.  Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zdecydował o badaniach przesiewowych wszystkich górników z KWK Bielszowice (1400 osób). Dziś pobierane są próbki od 500 osób, jutro od kolejnych 500 i w środę 400. Jutro (28.07.) żołnierze Wojska Polskiego pobiorą próbki od grupy kolejnych 300 pracowników PG Silesia.

(t), źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

2 KOMENTARZE

    • Wyjazd na wakacje czy nad wodę w upał też nie, jednak ludzie to robią. Problem nie jest w samym wydarzeniu tylko w odpowiedzialności ludzi. Wystarczy się przejść na Paprocany w ładną pogodę to widać „odpowiedzialność” takich osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here