Koronawirus u pacjentki szpitala w Pszczynie

0
Szpital w Pszczynie, fot. ilustrac., RB

U pacjentki przebywającej od 21 maja w izolacyjnej części septycznej Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie 22 maja zdiagnozowano infekcję wirusem SARS-CoV-2. Jak informuje dyrektor placówki, szpital – dzięki stosowanym procedurom – działa normalnie, a chora została przetransportowana do szpitala jednoimiennego.

– Wszyscy zaintubowani pacjenci trafiają do septycznej, izolowanej sali, gdzie personel pracuje w odpowiednim zabezpieczeniu. Tak było również w przypadku tej pacjentki. Wszyscy pacjenci OIOM-u przechodzą badania w kierunku koronawirusa. Następnego dnia od pobrania wymazu otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku badania – informuje dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Od razu powiadomione zostały służby sanitarne i wdrożono szpitalne procedury epidemiologiczne.

– Pacjentka została przetransportowana do szpitala jednoimiennego. Szpital działa normalnie – zaznacza dyrektor.

Przypomnijmy, że na początku maja przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono też u bezobjawowego pacjenta na Oddziale Neurologicznym Szpitala Powiatowego w Pszczynie (6 maja poinformowało o tym starostwo pszczyńskie). Pacjent ten przed przekazaniem do ośrodka rehabilitacji został planowo przetestowany w kierunku zakażenia koronawirusem. I wtedy w badaniu uzyskano wynik dodatni. Zostały wówczas wstrzymane przyjęcia na oddział neurologiczny. Wdrożono procedury szpitalne związane z ochroną pacjentów i personelu. 8 maja dyrektor szpitala poinformował, że od pracowników i pacjentów pobrano 43 testy w kierunku SARS-CoV-2. Wszystkie dały wyniki ujemne.

(r), źródło: powiat pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here