Koronawirus w pszczyńskiej szkole

0
Budynek ZS nr 1 w Pszczynie, fot. UM Pszczyna

Koronawirus w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Jeden z nauczycieli miał pozytywny wynik testu w kierunku COVID-19. Uczniowie trzech klas i ich rodziny od dziś, 28 września, mają przebywać na kwarantannie.

Jak podaje UM Pszczyna, 26 września dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie (w skład ZS nr 1 wchodzi III LO i SP nr 5) poinformowała organ prowadzący, tj. gminę Pszczyna, o zakażeniu SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli ww. placówki.

UM Pszczyna podaje, że nauczyciel był po raz ostatni obecny w szkole w czwartek, 24 września. Tego dnia prowadził zajęcia w dwóch klasach licealnych oraz w jednej klasie Szkoły Podstawowej nr 5, która mieści się w tym samym budynku. Po konsultacji lekarskiej nauczyciel został skierowany na wymaz, którego wyniki potwierdziły zarażenie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i ustaloną z dyrektorami szkół procedurą, o zaistniałej sytuacji dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie powiadomiła wyznaczonego do kontaktu z jednostkami oświatowymi pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach.

UM Pszczyna informuje, że na podstawie opinii sanepidu od poniedziałku, 28 września, do niedzieli, 4 października br., uczniowie trzech klas, w których zajęcia prowadził zarażony nauczyciel, a także ich rodziny mają przebywać na kwarantannie, o czym opiekunowie uczniów poinformowani zostali poprzez dziennik elektroniczny.

W placówce została wdrożona procedura nauczania hybrydowego. Uczniowie, którzy mieli bezpośredni kontakt z nauczycielem, przeszli na nauczanie zdalne. Lekcje dla pozostałych uczniów są prowadzone w trybie stacjonarnym.

– Zapewniam, że szkoła jest bezpieczna. W placówce wdrożono wszystkie wymagane procedury, a pracownicy i uczniowie stosują się do wytycznych i rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W salach, w których zakażony nauczyciel prowadził zajęcia, wykonywana jest dodatkowa dezynfekcja – informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

(t), źródło: UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here