Koronawirus w Urzędzie Miejskim w Bieruniu

0
Bieruń, rynek; fot. Jarosław Jędrysik

Dzisiaj (28 lipca) burmistrz Bierunia Krystian Grzesica poinformował na stronie facebookowej, że u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego w Bieruniu potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Kwarantannie poddani zostali urzędnicy, którzy mieli kontakt z zakażonym pracownikiem bieruńskiego ratusza.

– Wykonaliśmy wszystkie czynności zgodne z obowiązującymi procedurami służb sanitarnych i epidemiologicznych – informuje burmistrz Krystian Grzesica. – Urząd Miejski w Bieruniu będzie funkcjonował tak jak do tej pory. Apeluję jednak o zachowanie maksymalnej ostrożności i wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Burmistrz zachęca mieszkańców, by niektóre sprawy urzędowe załatwiali telefonicznie lub przez Internet, unikając tym samym zbędnych wizyt w UM i kontaktów z innymi osobami.

– Obowiązkowo zakrywajmy nos i usta w przestrzeni publicznej (w Urzędzie Miejskim obowiązuje bezwzględny obowiązek noszenia maseczek lub innych zasłon) – wzywa burmistrz. – Zachowujmy wymagany odstęp od innych osób. Dbajmy o higienę rąk (obowiązkowo dezynfekujmy je, wchodząc do Urzędu Miejskiego).

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here