Koronawirus w zakładzie pielęgnacyjnym i w szkole

0
SP nr 6 w Łaziskach Górnych; fot. archiwum szkoły

Dziś (20 października) starostwo mikołowskie poinformowało o 50 nowych przypadkach infekcji koronawirusem w powiecie mikołowskim. Minionej doby odnotował je tyski sanepid.

Jak czytamy na oficjalnym profilu społecznościowym powiatu („Aktualności Powiatu Mikołowskiego”), ta liczba zakażeń związana jest to w dużej mierze z wykryciem nowego ogniska zakażeń w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym i Rehabilitacyjnym św. Ojca Pio w Łaziskach Średnich. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono tam u 36 pacjentów. Pozytywny wynik testu ma również 11 osób personelu.

Wczoraj (19 października) Urząd Miejski w Łaziskach Górnych poinformował, że od 21 do 30 października br. funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 6 zostanie częściowo ograniczone. W klasach IV-VIII realizowane będzie nauczanie zdalne. Natomiast klasy I-III i oddziały przedszkolne w szkole nadal będą miały zajęcia stacjonarne. Aktualnie na zwolnieniach lekarskich przebywa 28 nauczycieli SP nr 6. Sześciu nieobecnych nauczycieli ma potwierdzony pozytywny wynik na COVID–19.

Według informacji podanych 20.10 przez starostwo, na COVID-19 w powiecie mikołowskim choruje 135 osób (danych PPIS w Tychach).

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here