Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach Tychów

0
fot. ZB

Jutro (28 września) Tychy po raz piąty dołączą do miast, w których na ulicach odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa ta trwa ok. 10 minut.

W nocy z 13 na 14 września 1935 roku, w Wilnie, Pan Jezus podyktował siostrze Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jako modlitwę na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego. Koronka organizowana jest w kolejne rocznice beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. W Tychach odmówiona zostanie już po raz piąty. Wierni modlić się będą w sobotę 28 września o godz. 15.00 przy ruchliwych ulicach, rondach i skrzyżowaniach.

– Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata to 10 minut szczególnego wołania, zapraszania Boga do przestrzeni naszego życia prywatnego i publicznego, do sfery sacrum i sfery profanum, do świata porządku i chaosu, wewnętrznej kontemplacji i zgiełkliwego pośpiechu – mówi Ewa Węglarz organizatorka modlitwy w Tychach. – W tym roku towarzyszą nam intencje: 1. za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą (Dz. 1521)”, 2. pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, 3. za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych oraz w intencji papieskiej: aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Honorowy patronat na jutrzejszym wydarzeniem, błogosławiąc modlących się, objął ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita Archidiecezji Łódzkiej.

Ewa Węglarz informuje nas, że tyskie grupy modlitewne zbiorą się: w Czułowie – na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Grabowej (obok sklepu Lewiatan), na rynku w Starych Tychach, na skrzyżowaniu ulic Begonii i Budowlanych, przed kamiennym krzyżem przy ul. Stefana Grota-Roweckiego (obok targowiska), przy rondzie Paprocańskim – czyli u zbiegu ulic Piłsudskiego i Armii Krajowej (obok piekarni Misztela), a także u zbiegu ulic Żwakowskiej i Kopernika oraz przy kościele św. Krzysztofa (ul. Wyszyńskiego 1) obok figury Jana Pawła II.

– Będziemy stali z obrazem Jezusa Miłosiernego i różańcami w dłoniach – mówi Ewa Węglarz. – Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here