Kradł katalizatory, nawet w Czechach

0
fot. ilustr./KPP Pszczyna

Kradł katalizatory, nawet w Czechach. Prawie 50 tys. zł to bilans strat wymienionych w 29 zarzutach, które usłyszał 33-latek z Pawłowic. Podejrzanemu zarzuca się kradzieże katalizatorów, filtrów cząsteczek stałych i tłumików. Mężczyzna działał na terenie gmin z  miast województwa śląskiego. 

Jak poinformowała 23 marca pszczyńska policja, 33-latek swój przestępczy proceder rozpoczął w styczniu zeszłego roku. Zgłoszenia przestępstw, w którym zarzuca mu się udział napływały z Pawłowic, Jastrzębia Zdroju, Marklowic, Wodzisławia Śląskiego, Żor, a nawet z Czeskiego Cieszyna. To tam, wyczekując okazji, kradł samochodowe katalizatory, filtry cząsteczek stałych, tłumiki i czujniki temperatury oraz ciśnienia. Interesowały go głównie cenne części układu wydechowego, które można było bardzo korzystnie sprzedać.

Dodatkowo mężczyźnie zarzuca mu się konsekwentne łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tego przestępstwa dopuścił się ostatnio w Pawłowicach, kiedy kierował swoim autem z… cudzym katalizatorem na tylnej kanapie. 33- latek wyjaśniał swoje postępowanie złą sytuacją finansową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here