Kradli pompy paliwa i opony

0
Fot. KPP Bieruń

Prokuratura Rejonowa w Tychach wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu zakończyła śledztwo dotyczące kradzieży samochodowych pomp paliwa wartych kilkaset tysięcy złotych.

Do rozpracowania zorganizowanej grupy sprawców doszło także dzięki współpracy z policjantami z katowickiego CBŚP i wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy wojewódzkiej.

Do kradzieży wysokociśnieniowych pomp paliwa do silnika diesla doszło w grudniu 2017 r. na terenie jednej z firm w Bieruniu Straty zostały oszacowane na ponad 300 tys. zł.

fot. KPP Bieruń

Pod koniec kwietnia 2018 r. kryminalni zatrzymali pięciu sprawców. Wszyscy usłyszeli wówczas prokuratorskie zarzuty – czterech za kradzież mienia o znacznej wartości, a jeden za paserstwo. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Tychach tymczasowo aresztował jednego z podejrzanych. Wobec pozostałych zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów i wysokich poręczeń majątkowych.

Ustalenia bieruńskich policjantów pozwoliły na udowodnienie podejrzanym kolejnych przestępstw. Jak się okazało, trzech z nich już w październiku 2017 r. ukradło samochodowe pompy paliwa warte blisko 200 tys. zł z terenu tej samej bieruńskiej firmy.

Mundurowi ustalili też, że dwaj podejrzani w lutym 2018 r. włamali się do hurtowni opon samochodowych w Gliwicach. Ich łupem padło wówczas blisko 100 sztuk opon wartych nie mniej niż 12 tys. zł. Namierzono też kolejnego pasera, który również usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu poinformowała 16 stycznia br., że po kilkumiesięcznej pracy kryminalnych, został zebrany obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom. Przestępstwa, jakich się dopuścili zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat.

(JJ)

Fot. KPP Bieruń

Dodaj komentarz