Krav maga, rolki i motocykle

0
Pokaz Tyskiej Rollenady; fot. Patrycja Bojdoł

W dniach 12-13 maja klub muzyczny Rasta Pub wraz z Fundacją DKMS zorganizował Dni Dawcy Szpiku. Jako potencjalni dawcy komórek macierzystych zarejestrowało się 11 osób. Na tych, którzy przyszli w ostatni weekend do pasażu Hotelu Tychy czekało wiele muzycznych i pozamuzycznych atrakcji.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych (z krwi obwodowej lub szpiku) od niespokrewnionego dawcy jest jedyną szansą na pokonanie choroby. Do Rasta Pubu zawitała Judyta Gajewska, która od 2011 r. angażuje się w Tychach w działania Fundacji DKMS. Dzięki jej akcjom zarejestrowało się ponad 3 tys. potencjalnych dawców komórek macierzystych, a 11 osób zostało dawcami. W zeszłym roku także Judyta Gajewska została dawcą – oddała komórki macierzyste ciężko chorej 32-latce z Niemiec.

12 maja do klubu przyjechali motocykliści promujących honorowe krwiodawstwo (akcja Motoserce). Wystąpił Witek Bartoszek, śpiewający i grający na gitarze autorskie utwory i covery w klimacie poetyckim, a ponadto zespoły: Iksy i Rootsvelt.

Drugiego dnia (sobota 13 maja) impreza rozpoczęła się od pokazu krav magi w wykonaniu klubu Heavy Team. Krav maga to sztuka samoobrony wywodząca się z izraelskiej armii. Potem umiejętności jazdy na rolkach zaprezentowali członkowie Tyskiej Rollenady. Muzyczną atrakcja wieczoru były rockowe koncerty grupy Synesthesia z Pszczyny oraz zespołu Szachmat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here