Królowie u bram Aniołów

0
W zeszłorocznym biegu dla Kulejących Aniołów wzięło udział prawe 500 osób; fot. PSONI

Królowie u bram Aniołów – to nazwa biegu charytatywnego, który odbędzie się 6 stycznia 2018 r. z okazji otwarcia budowanego od wielu lat Domu Kulejących Aniołów w Piasku koło Pszczyny.

Program:
godz. 13.00 – bieg charytatywny „Królowie u bram Aniołów”
godz. 18.00 – uroczysta msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku
Po mszy św. w kościele koncert zespołu góralskiego Równica, a także powitanie gości w nowym obiekcie.

O BIEGU
Trasa 5 lub 10 km: bieg, rolki, nordic walking oraz wózki inwalidzkie. Start w rejonie Domu Kulejących Aniołów. Będą słodkości, ciepłe napoje i posiłek. Opłata startowa, która w całości ma zostać przekazana na ostatnie zakupy elementów wyposażenia nowego obiektu, wynosi 20 zł (w przypadku przelewu przez internet) oraz 30 zł (dla uczestników zgłaszających się w dniu biegu, przy czym zgłoszenie w dniu biegu możliwe jest tylko w przypadku, jeśli limit 500 uczestników nie zostanie przekroczony).
Osoby chętne do wsparcia finansowego biegu Królowie u bram Aniołów, a także wolontariusze potrzebni do pomocy w dniu imprezy mogą się kontaktować z osobami reprezentującymi organizatorów: Tomasz Bratek – tel. 609 568 567, Jacek Kotajny – tel. 601 514 249). Więcej informacji tutaj.

O DOMU KULEJĄCYCH ANIOŁÓW
Od ponad siedmiu lat budowali go rodzice dorosłych dzieci niepełnosprawnych zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie. Nareszcie udało się dokończyć budowę i możliwa była przeprowadzka. Rok temu wydawało się, że nastąpi to już na Wielkanoc (mówiła nam o tym w wywiadzie przewodnicząca PSONI). Okazało się, że trzeba było czekać jeszcze kilka miesięcy.

Przypominamy wywiad z Krystyną Fuławką, przewodniczącą PSONI Koło w Pszczynie, który przeprowadziliśmy rok temu: „Kulejącego widzieli anioła”. 
(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here