Królowie złomu powracają

0
Sonia Lokwenc, fot. RB

Królowie złomu powracają. Pamiętacie królów złomu z Radostowic pod Pszczyną? Discovery Channel pod koniec sierpnia startuje z nowymi odcinkami Złomowisko Pl. W najnowszej serii nie zabraknie Soni vel „Mama” i Rafała vel „Tata” spod Pszczyny.

Oprócz szefów radostowickiego złomowiska będzie okazja zobaczyć znowu Kapitana, Jawora, Bobka, Łosia i Szejka. Szczegółowo pisaliśmy o nich tutaj (można obejrzeć zdjęcia i film).

„Zahartowane w bojach małżeństwo stara się o jak najlepsze zlecenia. Czy uda się nawiązać ścisłą współpracę z kopalnią węgla kamiennego? Są tam do zabrania stalowe wagoniki do podziemnego transportu węgla, z czego każdy waży dwie tony. „Tata” zleca wykonanie zadania Kapitanowi. Stawką jest nie tylko czysty zysk, ale także długoterminowa współpraca jeżeli ekipa nie zawiedzie. Z kolei demontaż starego napędu linii kolejowych to również dobrze zapowiadający się interes. Do zdetonowania są: 2-tonowe koło napędowe i 5-tonowa przekładnia, które funkcjonowały przez ostatnie 50 lat. Zadanie nie jest proste – mechanizm znajduje się w budynku na zboczu, zawieszony ponad 4 m nad podłogą, a pod nim znajduje się piwnica. Wszyscy pracują w pocie czoła, poza „Łosiem”, który wykorzystując okazję wymyka się, by poszusować na znajdującym się obok stoku narciarskim. Co na to pozostali?” – zapowiada najnowszą serię Discovery Channel (pierwszy odcinek 31 sierpnia o 21.00).

(r)

Dodaj komentarz