Krzysztof Woźniak został wiceprezesem gminnej spółki Tyski Sport

1
Krzysztof Woźniak, jako radny, podczas jednej z sesji Rady Miasta Tychy; fot. ZB

Krzysztof Woźniak został wiceprezesem gminnej spółki Tyski Sport. W nowym roku prezes Tyskiego Sportu SA będzie miał zastępcę. Na stanowisko to nominowany został wieloletni radny Krzysztof Woźniak, który i w 2018 roku dostał się do Rady Miasta, startując z listy komitetu prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby. W związku z nominacją K. Woźniak zrezygnował z mandatu radnego.

Spółka Tyski Sport SA powstała w marcu 2011 r. Jej właścicielem jest gmina Tychy (objęła 100 proc. akcji), a to znaczy, że walnym zgromadzeniem, czyli mówiąc potocznie – najwyższą władzą – jest tu prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Podstawowym celem działalności spółki jest zarządzanie stadionem miejskim i trzema sekcjami sportowymi: hokejową, piłkarską, koszykarską.

Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy spółki Tyski Sport, poinformował nas, że 21 grudnia 2018 r. Krzysztof Woźniak otrzymał nominację na wiceprezesa Tyskiego Sportu SA. Pracę na tym stanowisku rozpocznie, jak słyszymy, od 2 stycznia 2019 r.

Z informacji prezentowanej na oficjalnej stronie Tyskiego Sportu SA wynika, że zarząd spółki do tej pory był jednoosobowy i składał się tylko z prezesa Grzegorza Bednarskiego.

– Rada nadzorcza podjęła decyzję o wzmocnieniu struktury organizacyjnej spółki – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu SA – Wiceprezes będzie odpowiedzialny za marketing, dział sprzedaży i organizację imprez masowych. Chcemy jeszcze bardziej zaktywizować działania klubu w tych obszarach. Jestem przekonany, że Krzysztof Woźniak wykorzysta swoje doświadczenie i już niebawem zobaczymy efekty jego pracy.

– Nominacja na wiceprezesa Tyskiego Sportu SA jest dla mnie dużym wyzwaniem i olbrzymim wyróżnieniem – mówi Krzysztof Woźniak, wiceprezes Tyskiego Sportu SA. – Zdaję sobie sprawę, że wiele pracy przede mną i przed nami, jako klubem. Od zawsze jestem kibicem GKS Tychy i trójkolorowe barwy noszę w sercu od małego.

Krzysztof Woźniak, jak słyszymy, ma 37 lat, urodził się w Tychach i jest bardzo mocno związany z miastem. Wiedzę teoretyczną zdobywał w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Ukończył kierunek z zakresu wychowania fizycznego, a następnie uzyskał dyplom menadżera sportu i turystyki. Trzy lata później w WSHE w Brzegu zdobył świadectwo z zarządzania oświatą. Był współzałożycielem, a następnie dyrektorem sportowym Tyskiego Klubu Siatkarskiego oraz koordynatorem i trenerem grup młodzieżowych MOSM Tychy, a w Śląskim Związku Piłki Siatkowej był członkiem wydziału promocji i biznesu.

Krzysztof Woźniak był członkiem Rady Miasta Tychy w latach 2010-2018. Należał do klubu radnych prezydenckich (popierających prezydenta Tychów Andrzeja Dziubę). W tym czasie był m.in wiceprzewodniczącym, a następnie przewodniczącym Kultury Sportu i Turystyki RM. W tegorocznych wyborach samorządowych również z powodzeniem ubiegał się o mandat tyskiego radnego, startując z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Prezydenta Andrzeja Dziuby. Z racji objęcia funkcji wiceprezesa Tyskiego Sportu zrezygnował z tego mandatu.

(icz)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here