„Książęca Ławeczka” przed szkołą

0
Książęca para przed Szkołą Podstawową im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie; fot. UM Pszczyna/fb

Wczoraj (20.05) książę pszczyński Bolko von Hochberg wraz z żoną księżną Lilli odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Wydarzenie to zostało upamiętnione „Książęcą Ławeczką”.

Jak nam relacjonuje dyrektor SP 1 Witold Wiktorczyk, książę powiedział, że to pierwsza ławeczka dedykowana jego osobie i ucieszył się z tego upamiętnienia. Książęca para zrobiła sobie zdjęcie na ławce razem z uczniami i pracownikami SP1.

Ławka została opatrzona tabliczką z napisem „Na pamiątkę pobytu księcia pszczyńskiego Bolka von Hochberg w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie w dniu 20.05.2019 r.”. Wkrótce obok mają się pojawić dwie pergole z roślinnością.

Książę Bolko, wnuk księżnej Daisy i Hansa Heinricha XV, chętnie odwiedza pszczyńską „jedynkę”, która od 2005 r. nosi imię „Książąt Pszczyńskich” . Darzy tę szkołę szczególną sympatią. Uczniowie SP1 opiekują się bowiem nekropolią Hochbergów na Kukułczym Wzgórzu w parku pszczyńskim. Spoczywają tam ojciec księcia Bolka – hrabia Bolko (najmłodszy syn Daisy) i książę Hans Heinrich XV, dziadek księcia Bolka.

– Nasi uczniowie sprzątają tam, zapalają znicze – zapewnia dyrektor W. Wiktorczyk. To dla księcia Bolka bardzo ważne. Wielokrotnie o tym mówił.  Książę Bolko przyjeżdża do Pszczyny przy okazji Daisy Days (Dni Daisy). Tak też było w tym roku. Książęcą parę można było spotkać wśród Ogrodów Daisy na rynku.

(reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here