Księża motocykliści Integratorami Roku

0
Od lewej: Zbigniew Gieleciak - prezes OIPH, Andrzej Dziuba - prezydent Tychów, Anna Kolny - kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Janina Buława - prezes TKKF Pionier, Tadeusz Cieślik (odebrał statuetkę w imieniu ks. Gadomskiego) i ks. Michał Macherzyński; fot. Michał Janusiński

W piątek 25 stycznia w Mediatece odbyło się XVIII Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców, organizowane przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach wraz z prezydentem miasta Tychy. Podczas gali wręczono statuetki Integratora Roku.

Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców to czas podsumować, ale też prezentacji planów i zamierzeń na kolejny rok. Jest to też okazja do uhonorowania statuetką Integratora Roku osób lub instytucji, które wniosły szczególny wkład w integrację lokalnego środowiska wokół spraw istotnych dla społeczności lokalnej.

W tym roku wyróżniono Janinę Buławę z Klubu Rekreacyjno-Sportowego TKKF Pionier, trenerkę łyżwiarstwa figurowego na lodzie, która od 49 lat prowadzi w Tychach naukę tej dyscypliny sportowej dla licznej grupy dzieci i młodzieży i przekazuje im swoją pasję.

Kolejne wyróżnienie otrzymał Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach, który od blisko 12 lat kształci i integruje środowiska tyskich seniorów. Nagrodę odebrała Anna Kolny, kierownik UTW.

Nagrody główne – statuetki Integratora Roku 2018 – zostały przyznane dwóm tyskim kapłanom: ks. Dariuszowi Gadomskiemu, proboszczowi parafii pw. św. ojca Pio w Mąkołowcu i ks. Michałowi Macherzyńskiemu, proboszczowi parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach.

Swoją kapłańską posługę pełnią od ponad 25 lat, w Tychach od roku 2010 r.. Ich działania odnotować można niemal w każdej dziedzinie życia społecznego, od budowania z dziećmi i młodzieżą budek lęgowych dla ptaków, poprzez wakacyjne i feryjne półkolonie połączone z licznymi wyjazdami, spotkania integracyjne z seniorami, spotkania barbórkowe, współpracę z radami osiedlowymi, a skończywszy na balach charytatywnych z których dochód jest przeznaczany dla najbardziej potrzebujących w parafiach.

Najbardziej znani są z organizowania od 2011 r. Wilkowyjskich Zlotów Motocyklowych. Rekord frekwencji padł w roku 2017. Wtedy w Tychach stawiło się ponad 1500 motocyklistów. Obecnie impreza ta ma zasięg ogólnopolski, a uczestniczą w niej całe rodziny.

W gali uczestniczyło ponad 300 przedstawicieli biznesu, kultury i władz samorządowych, eurodeputowani oraz posłowie. Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców zwieńczył koncert Teatru Muzycznego Castello.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here