Ktoś odpalił ładunek wybuchowy na tarasie

0
Pojazd zdalnie sterowany do podejmowania i transportu ładunków wybuchowych podczas akcji w Wyrach; fot. KPP Mikołów

Dziś w nocy (18 stycznia) na tarasie jednego z domów jednorodzinnych w Wyrach ktoś odpalił ładunek wybuchowy. Eksplozja była na tyle silna, że uszkodziła elewację budynku. Domownikom nic się nie stało.

Jak informuje nas sierż. sztab. Ewa Sikora, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, w nocy przed godz. 3.00 doszło do wybuchu na ul. Kopaniny w Wyrach. Eksplodował ładunek wybuchowy pozostawiony w plecaku na tarasie jednego z domów. Sprawca jest na razie nieznany. Nie wiadomo też jakie motywy nim kierowały. Nikomu nic się nie stało. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Wybuch zniszczył okno tarasowe, rolety, elewację budynku i sam taras (altanę).

Na miejscu byli policjanci z Mikołowa, a także antyterroryści z Katowic. Do godz. 16.00 miała być zamknięta ul. Kopaniny. Śledztwo w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mikołowie w kierunku artykułu 163 Kodeksu karnego (kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10).

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here