Kurs programowania – czy stacjonarne zajęcia będą prowadzone we wrześniu?

0
Reklama

Osoby pragnące zmienić swoją ścieżkę kariery często postanawiają zająć się programowaniem. Nic dziwnego, bowiem zarobki programistów wciąż pozostają naprawdę kuszące. Programiści z kilkuletnim doświadczeniem często mogą liczyć na pensje sięgające kilkunastu tysięcy złotych. Juniorzy zarabiają nieco mniej, jednak ich zarobki również przewyższają pensje specjalistów z wielu innych branż. Z tej przyczyny dużą popularnością cieszą się bootcampy i inne kursy programowania. W związku z wybuchem pandemii wiele szkół oferujących tego rodzaju szkolenia przeszło na tryb zdalny. Czy we wrześniu będzie można liczyć na kursy programowania prowadzone stacjonarnie?

Jak obecna sytuacja rozwinie się w najbliższych miesiącach?

Doniesienia związane z rozwojem sytuacji pandemicznej nie napawają optymizmem i nie wskazują na to, aby COVID szybko przeszedł do historii. Z drugiej strony jednak szybko rośnie odsetek osób zaszczepionych. Dzięki temu można się spodziewać, że powrót do całkowitego lockdownu znanego z pierwszych miesięcy pandemii jest mało prawdopodobny. Rozumieją to rektorzy polskich wyższych uczelni, którzy już podjęli decyzję o tym, że zajęcia na uniwersytetach będą odbywać się w trybie stacjonarnym. Spora część korporacji również zdecydowała się na przynajmniej częściowy powrót do pracy w biurach. Jest więc mało prawdopodobne, aby w przypadku kursów programowania

We wrześniu można liczyć na stacjonarne kursy programowania

Mało prawdopodobne, aby właściciele szkół programowania podejmowali inne decyzje niż dyrektorzy firm czy rektorzy uczelni wyższych. Można zatem założyć, że we wrześniu kursanci marzący o zostaniu programistą będą mogli skorzystać z kursów stacjonarnych. To dobra wiadomość dla tych, którzy mają problemy ze skoncentrowaniem się podczas zajęć odbywanych online albo po prostu preferują kursy prowadzone w tradycyjny sposób. Eksperci śledzący branżę edukacji IT zauważają, że już teraz popyt na kursy programowania w formie stacjonarnej gwałtownie rośnie. Warto zatem nie zwlekać z decyzją o rezerwacji miejsca.

A może jednak kurs zdalny? Na co warto zwrócić uwagę?

Specyfika branży IT sprawia, że nauka w trybie zdalnym również sprawdza się całkiem nieźle. Jeśli preferujesz kursy odbywane online, postaraj się znaleźć kurs, który nie polega na oglądaniu przygotowanych nagrań, lecz opiera się na zajęciach odbywanych na żywo z trenerem i grupą. Dzięki temu nauka jest efektywniejsza, a w razie wątpliwości zawsze będziesz mógł poradzić się doświadczonego specjalisty. W ostatnich latach pojawiło się wiele nowych akademii oferujących bootcampy, jednak spora część z nich pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o poziom merytoryczny. Dlatego postaraj się wybrać szkołę, która działa od wielu lat i ma duże doświadczenie w kształceniu programistów. Ważnym wyznacznikiem solidnej szkoły programowania jest także akredytacja wydawana przez kuratorium oświaty. Aby ją uzyskać, szkoła musi spełnić restrykcyjne kryteria wyznaczane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here