Kwarantanna na granicy i zakaz noszenia przyłbic zamiast maseczek

0
fot. Nowaja z Pixabay

Od 27 lutego wprowadzony będzie zakaz noszenia różnego rodzaju przyłbic, szalików, chust zamiast maseczek zasłaniających usta i nos. Wprowadzona zostanie także kwarantanna na południowej granicy Polski, a w województwie warmińsko-mazurskim znowu zamyka się m.in. galerie i hotele. To reakcja na trzecią falę epidemii.

Na dzisiejszej (24 lutego) konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia, poinformował, że od 27 lutego nie będzie można zamiast maseczki zasłaniającej usta i nos używać różnego rodzaju przyłbic, chust, kominów, szalików. Minister dodał, że przyłbice mogą być stosowane tylko jako dodatek do maseczki, chroniący oczy.

Od 27 lutego wprowadzona zostanie kwarantanna na granicy Polski ze Słowacją i Czechami. Każdy, kto będzie chciał dostać się do Polski z tego kierunku będzie musiał poddać się 10-dniowej kwarantannie, chyba, że wylegitymuje się zaświadczeniem o przyjęciu dwóch dawek szczepionki przeciw koronawirusowi lub negatywnym wynikiem testu na obecność tego patogenu zrobionym maksymalnie 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Również od 27 lutego zaostrzone będą restrykcje sanitarne w województwie warmińsko-mazurskim ze względu na dużą liczbę zakażeń w tym regionie (ostatnio 45 zakażonych osób na 100 tys. mieszkańców). Uczniowie klas I-III przejdą na zdalne nauczanie, zamknięte będą galerie handlowe, hotele, muzea, kina i tym podobne miejsca publiczne.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here