Kwesta listopadowa w Internecie

0

Po raz pierwszy od wielu lat 1 listopada nie odbędą się kwesty na cmentarzach organizowane przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Kwesta listopadowa odbędzie się w Internecie.

Jak informują przedstawiciele hospicjum, kwesty 1 listopada były dla organizacji ważnym źródłem dofinansowania. Dzięki ofiarności społecznej w ubiegłym roku udało się pozyskać podczas takich zbiórek ponad 50 tys. zł. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, jest to niemożliwe. To duża strata dla hospicjum.

Tymczasem potrzeby rodzin osób chorych właśnie w czasie epidemii są większe, a hospicjum od marca rejestruje coraz więcej pacjentów.

– Pod koniec października jednocześnie pod opieką hospicjum znajdowało się 100 osób. Ze względu na bardzo utrudniony dostęp do przeciążonych jednostek służby zdrowia zespoły hospicjum są często jedynymi, na które chory i jego najbliżsi mogą liczyć – informują przedstawiciele Hospicjum Ojca Pio.

W tej sytuacji hospicjum zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie i przekazywanie datków w ramach kwest na cmentarzach poprzez wpłaty internetowe od 1 do 12 listopada.

Można przyłączyć się do zbiórki na Facebooku pod hasłem „Hospicjum… Pamiętam!” lub wykonać przelew bezpośredni na konto hospicjum: 03 1020 2528 00000702 0015 2728. Za każdą wpłatę hospicjum serdecznie dziękuje.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie działa nieprzerwanie od 21 lat. Jest organizacją społeczną, która chorego obejmuje opieką całościową od świadczeń medycznych wykwalifikowanych specjalistów po pomoc fizjoterapeutów, psychologów, wolontariuszy i wsparcie materialne.

Coroczne kwesty 1 listopada były okazją do zbiórek datków, a także rozmów, w których często wyrażano wdzięczność lub podkreślano potrzebę działalności hospicjum. − Wszystkie te rozmowy były dla nas źródłem wzmocnienia. W tym roku tego wszystkiego zabraknie − mówi Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego hospicjum.

(r), źródło: Hospicjum Ojca Pio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here