Kwestowali w basenie z lodowatą wodą

0
Tyskie Sinice w akcji; fot. Grzegorz Giczel

Trwa 28. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś (12 stycznia) wiele z tej okazji dzieje się na placu Baczyńskiego w Tychach.

Tym razem wolontariusze w całej Polsce i poza jej granicami zbierają datki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji z zakresu chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii.

Mnóstwo atrakcji odbywa się na tyskim na placu Baczyńskiego. Zaparkowały tu zabytkowe pojazdy i motocykle dzięki pasjonatom z grupy Tyski Ruch Klasyków. Na placu stanął też basen, w którym morsowali członkowie klubu Tyskie Sinice. W basenie z krą lodową, w strojach kąpielowych kwestowali na rzecz WOŚP.

Można też zarejestrować w bazie dawców szpiku kostnego albo wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, zabawie sensorycznej i przymierzyć rycerskie atrybuty.

W Tychach z okazji finału WOŚP  jeszcze w sobotę 18 stycznia o godz. 16.30 na Stadionie Zimowym odbędzie się tradycyjna już impreza „Hokej z Gwiazdami”. W tym roku Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną telewizji TVN i ich przyjaciółmi. Nie zabraknie znanych twarzy ze świata telewizji, kabaretu i muzyki.

(J)

Zdjęcia: Grzegorz GICZEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here