Laba na osiedlach [FILM i ZDJĘCIA]

0
Malowanie auta podczas "Pszczyńskiej laby", fot. RB

Laba na osiedlach. Międzyosiedlowa Biesiada Rodzinna – „Pszczyńsko Laba” odbyła się dziś (8.06) na terenie Osiedla Piastów w Pszczynie.

Zarządy czterech osiedli – Kolonii Jasnej, Osiedla Piastów, Siedlic i Śródmieścia – skrzyknęły się i zorganizowały wspólnie piknik dla mieszkańców. Łąka pomiędzy placem zabaw a kościołem zapełniła się atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Najpierw zagrał pszczyński zespół młodzieżowy, później zaś – dla nieco starszych – Silesian Tyrol Band. Strażnicy miejscy zorganizowali dla najmłodszych stoisko z malowankami. Nieco starszym organizatorzy pikniku pozwolili pomalować farbami w sprayu stary samochód. Zainteresowaniem cieszył pokaz cięcia tego auta przez strażaków z OSP Piasek.

Przed sceną na trawie zaprezentowali się tancerze i tancerki z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Wielkie brawa zebrała dziewczynka, która wystąpiła solo, bo nie było 8-osobowego zespołu, z którym zazwyczaj tańczy.

Można było spróbować trafić wodą z węża strażackiego do celu, a także obejrzeć wóz strażacki i auto strażników miejskich. Popularnością cieszyły się darmowe dmuchańce dla najmłodszych, malowanie buziek, trampolina.

Patronat prasowy m.in. Nowe Info.

(r)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here