Łącznik Asnyka i Mikołowskiej dziś otwarty

0
Fot. MZUiM Tychy

Jak informuje nas Agnieszka Kijas, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, dziś (22 grudnia) około godz. 10.00 ma zostać otwarty dla ruchu łącznik ulic: Asnyka i Mikołowskiej (DK 44).

To największa drogowa inwestycja zrealizowana przez MZUiM w 2016 r., a przy tym bardzo istotna. Chodzi bowiem o zupełnie nowy wylot z miasta na drogę Drogę Krajową nr 44.
Budowa nowego łącznika ulic Asnyka i Mikołowskiej zakończyła się w terminie i planowo.

Połączenie obsługuje trzy relacje, co oznacza, że będą mogli z niego korzystać kierowcy jadący z Gliwic i Mikołowa, w stronę Tychów, a także ci, którzy będą chcieli wydostać się z miasta i ruszyć w podróż do Oświęcimia oraz Gliwic. Jedyną wykluczoną relacją jest ta z Oświęcimia w kierunku dworca PKP. Łącznik na pewno odciąży ulicę bp. Burschego, a także zapewni alternatywny dojazd do dworca PKP oraz parkingu wielopoziomowego.

Długość wybudowanego odcinka to blisko pół kilometra. Jezdnia ma asfaltową nawierzchnię, a jej szerokość wynosi 7 metrów. Po obu stronach powstały chodniki i zjazdy do posesji. Droga jest też oświetlona i odwodniona. Dodatkowo, by przeprowadzić ruch przez Potok Tyski, powstał jednoprzęsłowy most o długości przeszło 22 m. Wykonawcą prac wartych 4 mln zł była wyłoniona w drodze przetargu firma Eurovia Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here