Lato w Zakopanem

0

Zakopane, jak i większość turystycznych miast Polski, przez jakiś czas opustoszało. Ale wreszcie wraca, w niepowtarzalnym jak zwykle stylu. I znowu daje wszystkim chętnym dostęp do atrakcji, z których zasłynęło, nie tylko w Polsce i nie tylko latem.

Stolica Podhala znowu wita

I witają też okoliczne góry, do spacerów zachęcają ścieżki i szlaki. Miłośnicy tradycyjnego spędzania czasu właśnie za to kochają „Zakopiec”. Coś dla siebie znajdą tu przecież i zupełnie początkujący, zwolennicy nie tyle wędrówek, co nawet spacerów.  W otoczeniu szczytów górskich, przy szumie świerków i jodeł czas biegnie im spokojnie i bez pośpiechu. Można podziwiać widoki, zachłysnąć się świeżym powietrzem, po prostu odpocząć. Ale jeśli ktoś woli trochę się zmęczyć, to i na niego czeka ogrom szlaków. Zresztą nie tylko pieszych.

W ostatnich latach widać bowiem, że coraz większą popularność zdobywa zwiedzanie Zakopanego na rowerze. Nie ma się co dziwić, w końcu to wygodny środek lokomocji, pozwalający zobaczyć więcej i szybciej, niż przy klasycznych spacerach. I wcale nie trzeba mieć własnego sprzętu, skoro wypożyczalnia rowerów w Zakopanem https://www.mountain.pl/wypozyczalnia/ oferuje je w dużym wyborze, dla młodszych, starszych, czy też elektryczne.

Górskie ścieżki czekają

Zakopane idzie z czasem. Chociaż kipi tradycją na każdym kroku, to przecież turyści mają dostęp też do rozmaitych atrakcji. Łączących to co klasyczne, z tym, co nowoczesne. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wycieczki górskie na quadach. To świetna propozycja, którą znajdziemy w ofercie https://www.mountain.pl, dla osób lubiących piękno gór, ale też ryk silników. Wyprawa na quadach w Zakopanem może trwać równie dobrze godzinę, co i cały dzień. Prowadzona ścieżkami z pięknymi widokami, zakończona tradycyjnym ogniskiem, z równie tradycyjną biesiadą… A jednak z poziomu quada świat wygląda inaczej. Czuć tu moc maszyny i warkot silnika, a jednak nadal nad wszystkim dominuje bezkres i potęga gór, które nadają wszystkim atrakcjom Zakopanego tego niepowtarzalnego i niespotykanego nigdzie indziej charakteru.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here