Łaziska Górne: prokuratura bada, czy doszło do fałszerstwa na listach wyborczych PiS

0
Fot. ZB

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie sprawdzi czy w Łaziskach Górnych nie sfałszowano podpisów na listach poparcia dla kandydatów na radnych miejskich komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie 21 września złożyła Miejska Komisja Wyborcza w Łaziskach Górnych, informuje nas jej przewodnicząca Agnieszka Janik. – Podczas weryfikacji list z kandydatami nasze wątpliwości wzbudziły podpisy na listach poparcia zgłoszonych przez komitet wyborczy PiS we wszystkich czterech okręgach wyborczych w Łaziskach Górnych – mówi Agnieszka Janik.

Maria Zaręba, szefowa Prokuratury Rejonowej w Mikołowie potwierdza, że 21 września wpłynęło zawiadomienie Miejskiej Komisji Wyborczej w Łaziskach Górnych. – Jej członkowie mają wątpliwości co do autentyczności podpisów osób na listach poparcia dla kandydatów na radnych miejskich zgłaszany przez komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Takich list przedłożono nam osiem – mówi prokurator Zaręba.

Jak słyszymy od Marii Zaręby, prowadzone będzie postępowanie w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa, które polega na podrobieniu podpisów osób rzekomo udzielających poparcia kandydatom w wyborach i posłużeniu się takimi sfałszowanymi dokumentami.

Jak informuje nas Maria Zaręba, prokurator zapoznał się już z dokumentami i 24 września policja wszczęła dochodzenie. – Będą wzywani i przesłuchiwani świadkowie. Nie wykluczamy powołania biegłego grafologa – mówi prokurator rejonowa.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here