Leczenie kanałowe nie boli. Co oferują gabinety stomatologiczne?

0

Wokół leczenia kanałowego, czyli endodontycznego narosło wiele mitów. Jednym z najczęściej powtarzalnych jest, że leczenie to jest bardzo bolesne. To jeden z powodów, dla którego pacjenci, którzy powinni poddać się takiej procedurze, ciągle ją odwlekają. Jednak „kanałówka” wykonana w dobrym gabinecie nie musi boleć. Co więcej, zabieg można wykonać podczas jednej wizyty!

Leczenie kanałowe, czyli endodoncja

Zabieg leczenia kanałowego, czyli dokładnie endodontycznego polega na dokładnym oczyszczeniu wnętrza zęba, w tym na usunięciu miazgi zębowej oraz nerwów, aby następnie ząb wypełnić i zamknąć. Procedura ta stosowana jest wtedy, gdy doszło do uszkodzenia miazgi zębowej, dlatego też zwykłe leczenie zachowawcze to za mało.

Główne wskazania do leczenia kanałowego to:

  • rozległa próchnica
  • martwica zęba
  • zgorzel zęba
  • złamanie, zwichnięcie, wybicie zęba
  • leczenie protetyczne – mostek, korona

Z leczenia kanałowego można skorzystać w gabinetach mających podpisaną umowę z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Prywatnie można otrzymać szerszą gamę usług, w tym leczenie wszystkich zębów z użyciem najnowocześniejszych technik. Osobom chcącym wybrać dobrego specjalistę prywatnie jak dentysta Gliwice – https://dentystagliwice.pl/ dają dostęp do wielu polecanych gabinetów.

Nowoczesne znieczulenia stomatologiczne

Aby leczenie kanałowe mogło odbywać się bez bólu, jest ono prowadzone w znieczuleniu. Dzięki niemu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości, więc zabieg może odbywać się komfortowo i bezstresowo.

W gabinetach stomatologicznych działających prywatnie można skorzystać z szerokiej gamy znieczuleń. Poza znieczuleniem podstawowym dostępne są także znieczulenia komputerowe, z użyciem gazu rozweselającego, a także znieczulenia ogólne – narkozy.

Dla pacjentów, którzy obawiają się bólu podczas znieczulenia, polecane jest znieczulenie komputerowe, które redukuje nieprzyjemne uczucie rozpierania oraz zapobiega tworzeniu się obrzęków twarzy.

Skuteczne leczenie kanałowe pod mikroskopem

To usługa, z której można skorzystać w prywatnych gabinetach. Dzięki zastosowaniu specjalnego mikroskopu leczenie jest znacznie dokładniejsze i przez to skuteczniejsze. Jest on używany także przy powtórnym leczeniu kanałowym.

Leczenie kanałowe podczas jednej wizyty w gabinecie

W gabinecie stomatologicznym leczenie endodontyczne może odbywać się również podczas jednej wizyty. To wygodne rozwiązanie, ponieważ pacjent nie musi odwiedzać wtedy dentysty kilkukrotnie – co najmniej dwa razy.

Jednowizytowe leczenie kanałowe trwa najczęściej około 2 godzin. W tym czasie stomatolog wykonuje wszystkie czynności wchodzące w zakresie leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here