Lekcja wychowania fizycznego z mistrzynią Anitą Włodarczyk

0
Rozgrzewka w SP nr 18 z mistrzynią Anitą Włodarczyk;, 17.06.2019 r.; fot. ZB

Dzisiaj (17 czerwca) Anita Włodarczyk, słynna polska lekkoatletka (m.in. dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem), prowadziła zajęcia wychowania fizycznego z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18 w Tychach.

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 im. Władysława Jagiełły przy ul. Fitelberga na Anitę Włodarczyk, dwukrotną mistrzynię olimpijską w rzucie młotem (czterokrotną mistrzynię świata w tej dyscyplinie), czekało dzisiaj (17 czerwca) około 150 uczniów ubranych w białe koszulki z jej autografem i logo województwa śląskiego. Zajęcia rozpoczęły się dokładnie o godz. 9.00 (Anita Włodarczyk wybiegła do dzieci wprost z autokaru).

Lekcje wychowania fizycznego z mistrzynią organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Dzisiaj, w tyskiej SP nr 18 marszałka Jakuba Chełstowskiego reprezentował Tomasz Musioł z UMWŚ. W gronie witających Anitę Włodarczyk był przedstawiciel władz miasta – wiceprezydent Maciej Gramatyka.

Anita Włodarczyk lubi śląską gwarę, dlatego w tej gwarze krótki monolog o dyscyplinach sportowych (m.in. o ciepaniu młotem) wygłosiła nastolatka ubrana w śląski strój ludowy.

Pani Anita przypomniała, że w dyscyplinie sportowej, którą uprawia, osiągnęła już wszystko co jest do osiągnięcia. Zamierza wystartować w przyszłorocznej olimpiadzie w Tokio. Decyzję, że zajmie się sportem podjęła w wieku 16 lat. Najpierw jednak trenowała pchnięcie kulą, później rzut dyskiem, by ostatecznie wybrać rzut młotem.

Dzisiejsza lekcja wychowania fizycznego w SP nr 18 rozpoczęła się od rozgrzewki. Miał to być spokojny bieg dookoła boiska, ale wielu uczniów uniosło się ambicją i chciało wyprzedzić mistrzynię olimpijską. Urozmaicone zajęcia wychowania fizycznego trwały dwie godziny. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali od Anity Włodarczyk bidony.

Anita Włodarczyk i jej trener Krzysztof Kaliszewski (obecny na dzisiejszej lekcji WF w Tychach) są sportowymi ambasadorami województwa śląskiego i Stadionu Śląskiego. Na krótkiej konferencji prasowej po zakończonych zajęciach z uczniami Anita Włodarczyk wyraziła wolę, by Śląsk był stolicą polskiej lekkiej atletyki.

tekst i fot.: (icz)

Dodaj komentarz