Lekcje z native speakerem – dlaczego są skuteczne?

0

Wiele szkół językowych ogłasza się, że w swoich kursach korzysta z pomocy native speakerów. Trzeba przyznać, że nazwa brzmi bardzo profesjonalnie i kursy takie są najchętniej wybieranymi kursami językowymi. Jednak warto sobie zadać pytanie kto to taki native speaker i jakie są faktycznie korzyści płynące z zajęć z native speakerem? Otóż native speaker to osoba urodzona w kraju w którym językiem urzędowym jest język, w którym on wykłada, dla przykładu native speaker języka angielskiego urodził się w kraju w którym językiem urzędowym jest właśnie język angielski. Takie pochodzenie, znajomość języka od podszewki sprawia, że zajęcia prowadzone przez native speakera są bardziej ciekawe, a prowadzący może zaciekawiać swoich uczniów anegdotami w swoim języku ciekawostkami z zakresu kultury, historii itp.

Jakie są korzyści z lekcji z native speakerem?

Nie sposób nie zauważyć, że angielski z native speakerem, to najchętniej obecnie wybierana metoda pobierania nauki w wielu dobrych szkołach. Z usług takich nauczycieli korzysta również Centrum Języków Obcych GERelis z Wrocławia. Taką formę nauki cenią sobie przede wszystkim osoby, które już mają kontakt z językiem angielskim, jednak chcą go podszlifować, by stać się bardziej komunikatywnym. Korzyści z takiej nauki jest wiele. Przede wszystkim słuchacz będzie miał pewność, że uczy się prawidłowej wymowy słów, lub wyrażeń. Dzięki temu ma pewność, że zostanie zrozumiany przez swojego rozmówcę. Nie do przecenienia jest fakt, że native speaker mówi do niego również w języku angielskim, co pozwala na osłuchanie się z tym językiem. Wyłapanie niuansów języka – odpowiedniego rozkładu akcentów, nowych trudniejszych słów warte każdego wysiłku. Kolejną zaletą lekcji z native speakerem jest to, że posiada on bardzo duży zasób słów, często neologizmów, których nie można znaleźć w żadnym z podręczników, czy słowników. Nie można zapominać, że wiele słów nabiera nowego znaczenia, o czym może poinformować właśnie na zajęciach native speaker. Jak relacjonują osoby, które w takich szkoleniach już brały udział, kontakt z native speakerem pozwala na prawdziwe zanurzenie się w kulturę oraz sam język. Trzeba powiedzieć sobie jasno, wiele szkół językowych uczy języka, którego na co dzień się nie używa. Zajęcia prowadzone przez native speakera ta możliwość poznania języka żywego, często możliwość również poznania slangów, czyli języka potocznego, używanego w życiu codziennym.

Native speaker prowadzi zajęcia również dla początkujących

Mimo tego, że zajęcia z native speakerem mogą nie tylko być ciekawsze, ale również skuteczniejsze, wiele osób początkujących obawia się takich zajęć. Najczęściej spowodowane jest to niewiarą w swoje możliwości. Powód jest prosty, native speaker nie rozmawia w języku polskim, więc wszystkie zajęcia są przeprowadzane w jego ojczystym języku. Szkoła języków obcych GERelis przygotowała kursy językowe, które łączą w sobie zajęcia zarówno z native speakerem jak i z lektorem. Lektor zadba o wprowadzenie w świat języka angielskiego, wyjaśni znaczenie słów, prawa rządzące gramatyką angielską. Do zadań native speakera będzie przekazanie umiejętności prawidłowego wysławiania się, wymowy poszczególnych słów, ich akcentowania. Kontakt z native speakerem to również kontakt z kulturą kraju z którego on pochodzi, co jest również nie do przecenienia.

Czy warto wybrać lekcje z native speakerem? Oczywiście, że warto. Wprawdzie takie zajęcia wymagają większego zaangażowania i nieco więcej włożonej własnej pracy, ale efekty jakie można uzyskać są warte każdego trudu. Zdobycie umiejętności prowadzenia swobodnej konwersacji, odpowiedniego akcentowania, znajomości języka ulicy to tylko niektóre zalety uczestnictwa w szkoleniu z native speakerem. Jest to metoda nauki dla każdego, nie tylko dla osób, które już coś potrafią. Trzeba uwierzyć w siebie by cieszyć się niewątpliwymi efektami jakie może przynieść nauka z native speakerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here