LernRAUM.pl – język niemiecki bez tajemnic i bez nudy!

0
Reklama

W 21 miejscowościach w całej Polsce, między innymi w Tychach, realizowany jest innowacyjny projekt Mniejszości Niemieckiej: LernRAUM.pl. Cel przedsięwzięcia jest prosty: zwiększyć kompetencje językowe członków i sympatyków Mniejszości Niemieckiej. W jaki sposób? Poprzez rozwijanie ich pasji i zainteresowań.

Dzięki projektowi LernRAUM.pl członkowie Mniejszości Niemieckiej oraz osoby lubiące język niemiecki mogą poprawić swoje umiejętności komunikacyjne. Mają też okazję poznawać i pielęgnować tradycję i kulturę niemiecką.

– Przy okazji możemy spędzić miło czas, rozwijając swoje pasje i ucząc się nowych rzeczy. Przecież na drutach dzierga się tak samo po polsku i po niemiecku – mówi Aleksandra Urbańczyk, jedna z animatorek kultury w tym projekcie.

W czwartek, 24 czerwca, o godz. 17.00 w siedzibie koła Mniejszości Niemieckiej w Tychach (ul. Zakątek 4) odbędzie się wykład o genezie i przebiegu I wojny światowej. Wygłosi go Oskar Mandla, pasjonat historii, przewodniczący oddziału DFK Tychy. Zapisać na spotkanie można się pod e-mailem: lendzin@lernraum.pl. Wstęp: 10 złotych.

– Do końca tego roku w ramach projektu planujemy jeszcze wykład o II wojnie światowej, warsztaty na temat Tychów – („Tychy – kiedyś i dziś, historia której nie znamy”). Będą też warsztaty o notatkach wizualnych (sketchnoting). To notatki, które łączą słowa i obrazki, pozwalają o wiele efektywniej przyswajać wiedzę. Przydają się nie tylko do nauki, ale także na co dzień. Zorganizujemy też warsztat, na którym dowiemy się jak zrobić dobre zdjęcia na Instagram oraz kurs tańca – zapowiada Aleksandra Urbańczyk.

Reklama

Wydarzenia stacjonarne będą odbywać się w Tychach lub Lędzinach a ich koszt zależy od formy (10–25 zł). Zapisać się na nie można przez stronę internetową – www.lernraum.pl/pl/kursangebot/ lub bezpośrednio u animatora: lendzin@lernraum.pl.

Projekt LernRAUM.pl, który ruszył 1 maja 2020 roku, finansowany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec. Realizowany jest przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Niemieckie Towarzystwo Oświatowe.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj