Liceum odstąpiło od strajku nauczycieli

0
III LO w Tychach już nie strajkuje; fot. ZB

Liceum odstąpiło od strajku nauczycieli. Wśród strajkujących szkół średnich w Tychach nie ma już III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego. W Tychach nie strajkują już w trzech szkołach (w tym w III LO) i czterech przedszkolach.

Jak poinformowała nas dzisiaj (24 kwietnia) Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego przestało strajkować. Informację o odstąpieniu III LO od strajku potwierdziła w rozmowie z nami Gabriela Stańczyk, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tychach. Od Ewy Grudniok dowiedzieliśmy się, że „Wyspiański” przerwał strajk 18 kwietnia.

– Z informacji Miejskiego Centrum Oświaty wynika, że 24 kwietnia w trzydziestu tyskich szkołach strajkowało 741 nauczycieli, „gotowość do pracy” wyraziło 299 osób – informuje rzecznik UM Tychy. – W czternastu przedszkolach do strajku przystąpiło 134 osób, „gotowość do pracy” wyraziło 21 nauczycieli.

W tyskich szkołach, jak usłyszeliśmy, przebywało dzisiaj (24 kwietnia) w sumie 324 uczniów, a do przedszkoli rodzice przyprowadzili 446 dzieci.

– Spośród 54 placówek na dzień dzisiejszy nie strajkuje 7 – mówi Ewa Grudniok. – Do pięciu placówek, które w ogóle nie przystąpiły do strajku (Zespół Szkół Muzycznych, Szkoła Podstawowa nr 36, Przedszkole nr 1, 18 i 19) dołączyło III Liceum Ogólnokształcące i Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy.

Dzisiaj (24 kwietnia) na posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział skierowanie na szybką ścieżkę legislacyjną poprawki, która w wyjątkowych przypadkach (takich jak strajk) da dyrektorom szkół prawo dopuszczenia (zakwalifikowania) uczniów do egzaminów maturalnych. Tym samym strajkujący nauczyciele szkół średnich utracą możliwość zablokowania matur (kwalifikacji dokonują dzisiaj rady pedagogiczne).

(icz)

Nauczyciele wrócili po świętach do szkół i strajkują

W gminie Miedźna nauczyciele wracają do pracy

 

Dodaj komentarz