Liczba zakażeń koronawirusem w kopalniach JSW (dane z 22.05)

0
KWK Pniówek, fot. Dominik Gajda

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w dzisiejszym (22.05) komunikacie o liczbie zakażeń koronawirusem w jej kopalniach. Potwierdzono w sumie 1296 przypadków (w ciągu doby nastąpił wzrost o 97, z czego 96 to zakażenia w Ruchu Zofiówka).

Stwierdzone przypadki zakażenia:

– w kopalni Pniówek – 1171 (wzrost o 1; 20 i 21 maja była ta sama liczba: 1170)

– w Ruchu Zofiówka – 114 (w ciągu doby wzrost o 96)

– w kopalni Jastrzębie-Bzie – 6 (bez zmian)

– w kopalni Budryk – 2 (bez zmian)

– w Ruchu Borynia – 3 (bez zmian).

Na kwarantannie przebywają 333 osoby.

JSW poinformowała wczoraj (21.05), że trwają badania przesiewowe we wszystkich kopalniach. Celem jest wygaszenie ognisk epidemii.

– Badania przesiewowe są kolejnym etapem działań profilaktycznych, które mają zapewnić załodze bezpieczeństwo i utrzymać ruch zakładów górniczych. Spółka jest przygotowana organizacyjnie i technicznie, aby zakończyć je w ten weekend – zapowiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA.

– Współpracujemy z wojewodą śląskim i ze służbami sanitarnymi. Stłumienie ognisk zakaźnych jest warunkiem koniecznym do kontynuacji niezakłóconej pracy kopalń. Ponieważ nasi pracownicy przechodzą zarażenie koronawirusem bezobjawowo, takie badania są najskuteczniejszym sposobem walki z pandemią –  mówi Artur Dyczko, wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Zakup testów do badań sfinansowała JSW.  Do badań przystępują zmiany kończące pracę, ruch kopalń nie jest zagrożony. Jak podaje JSW, uzyskanie wyniku negatywnego z przeprowadzonego testu będzie podstawą do zatrudnienia pracowników na terenie kopalni.

Jastrzębska Spółka Węglowa wywiązuje się z kontraktów. Transporty węgla koksowego i koksu są odprawiane na bieżąco.

(t), źródło: JSW

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here