Lista propozycji do sfinansowania z Tyskiego Budżetu Obywatelskiego już zamknięta

0
fot. ZB

W ubiegłym tygodniu (25 lutego) minął termin składania wniosków do tegorocznego Tyskiego Budżetu Obywatelskiego. To już VIII edycja TBO. Lista propozycji zawiera 190 wniosków.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, wszystkie zgłoszone wnioski zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej.

– Projekty będą sprawdzane m.in. pod kątem możliwości zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego oraz zgodności z obwiązującymi w mieście planami i programami – mówi Ewa Grudniok. – Szczegóły dotyczące złożonych projektów będą zamieszczone na stronie razemtychy.pl już w połowie maja br.

Po weryfikacji wniosków 13 lipca br. rozpocznie się okres promowania przedsięwzięć spełniających warunki realizacji w ramach TBO. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 20 września. Realizacja wybranych projektów rozpocznie się w 2022 r. W głosowaniu będzie mógł wziąć każdy tyszanin, niezależnie od tego ile ma lat. Lista wygranych projektów zostanie opublikowana na stronie razemtychy.pl do 7 października 2021 r. Na ich realizację w kasie miasta przeznaczono 5 mln zł.

W poprzednich edycjach TBO, jak czytamy na stronie razemtychy.pl, mieszkańcy zaproponowali m.in.: budowę boisk, stref wypoczynku, placów zabaw oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Zgłoszono też projekty związane z remontem chodników i ulic oraz budową wiat śmietnikowych i parkingów.

– Chciałbym podziękować wszystkim autorom złożonych projektów, wszystkim, którzy złożyli podpisy na listach poparcia poszczególnych projektów, a także osobom, które pracowały nad kolejną edycją budżetu obywatelskiego w naszym mieście – mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych. Dzięki waszej pracy i zaangażowaniu zostanie zrealizowanych wiele świetnych pomysłów i projektów, które zmienią nasze miasto.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here