Lotali charytatywnie i dobrze się bawili

0
Fot. Lech Gawin

Ponad 250 zawodników i zawodniczek stanęło 29 czerwca na starcie 3. Biegu „Chwalisz czy nie chwalisz – lotej z nami” w bieruńskiej dzielnicy Ściernie. Była też udana zabawa na festynie.

W rywalizacji na dystansie 5,5 km zwyciężył Paweł Wójcik. Wśród zawodniczek jako pierwsza dystans przebiegła Katarzyna Gawlak. Przez upał część startujących wpadała na metę kompletnie wyczerpana. Nie mogło też zabraknąć dystansu dla najmłodszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział, a najlepsi m.in. statuetki oraz miód. Było też losowanie nagród rzeczowych.

Po biegu rozpoczął się festyn rodzinny z teatrzykiem dla dzieci, koncertem Krzysztofa Szymaszka (wokalista rockowej grupy Mantra) i zespołu folklorystycznego „Ściernianeczki”, którego członkowie częstowali po występie kołoczem. Były zabawy dla najmłodszych zorganizowane przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji i zabawa taneczna.

Cały dochód z wpisowego biegaczy i kwesty podczas imprezy przeznaczono na wsparcie pięcioro niepełnosprawnych dzieci z Bierunia. Współorganizatorem festynu był Bieruński Ośrodek Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here