Łóżko rehabilitacyjne – nowe czy z odzysku?

0

Osoba trwale niesprawna wymaga odpowiedniego środowiska, dzięki któremu będzie mogła w miarę naturalnie funkcjonować, nie odczuwając dyskomfortu wynikającego ze swego stanu. Inwalidzi, czy też przewlekle leczący się, z reguły muszą dysponować właściwym łóżkiem rehabilitacyjnym. Niestety, mimo iż jest to zdecydowana podstawa, jeżeli chodzi o kompleksowe wyposażenie pomieszczenia aranżowanego na salę szpitalną, za tego rodzaju sprzęt medyczny trzeba słono zapłacić. Alternatywą dla tych, których zwyczajnie nie stać na inwestycję w zupełnie nowe urządzenie jakim jest łóżko ortopedyczne okazują się atrakcyjne oferty profesjonalnych wypożyczalni typu Elektrotechmed. Czy warto postawić na taką propozycję? Wszelkie „za” i „przeciw” postaramy się przedstawić w niniejszym poradniku.

Solidne minimum

Wybór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego jest niezbędny do tego, aby umożliwić choremu członkowi rodziny naturalne prosperowanie w jego własnym mieszkaniu i co za tym idzie pozwolić mu na dobre opuścić mury nieprzyjemnych punktów szpitalnych. W tego rodzaju urządzenie medyczne powinni być wyposażeni także i ci po urazach, którzy wymagają systematycznej rehabilitacji. Podobnie z osobami po zabiegach neurologicznych, czy z poważnymi kontuzjami, jakich wyeliminowanie będzie wymagało długiego czasu i ciężkiego wysiłku fizycznego. „Zwykła” leżanka, albo niestosownie wyprofilowana może w takich sytuacjach doprowadzić do pogorszenia stanu pacjenta. Nierzadko spanie na zwykłym domowym łóżku tuż po przejściu operacji, czy odniesionych urazach, skutkuje nieświadomym pogłębieniem problemu zdrowotnego. Dlatego akurat w kwestii łóżka rehabilitacyjnego nie ma żadnych wątpliwości co do tego, czy warto na nie postawić. Odpowiedź zawsze brzmi – jak najbardziej TAK!

Własne czy po kimś?

Z tym dylematem z pewnością spotkał się każdy, kto stanął przed koniecznością nabycia tego sprzętu medycznego. W grę wchodzą naprawdę wysokie koszty, więc nie ma się co dziwić, że inwestycja w łóżko rehabilitacyjne wymaga gruntownego rozważenia. Z jednej strony modele używane to o wiele mniejsza suma pieniężna, ale z drugiej i niższa jakość. Różnie może być z kwestią zachowania higieniczności, kiedy mowa o przejęciu łóżka po innym pacjencie. W związku z tym, by uniknąć problemów jak te wyżej wspomniane, trzeba wnikliwie wertować oferty, koncentrując się raczej nie tyle na indywidualnych ogłoszeniach osób chcących wyzbyć się niepotrzebnego i zalegającego w domu sprzętu medycznego, lecz na propozycjach fachowych punktów wypożyczających jak Elektrotechmed. Tej kategorii placówki usługowe zapewniają urządzenia najlepszej klasy i co najważniejsze – w świetnym stanie technicznym. Ponadto, specjalistyczne punkty bezwzględnie dbają o zachowanie maksymalnych standardów sanitarnych. W szczególności warto postawić na wypożyczenie, a nie zakup całkowicie nowego łóżka ortopedycznego w przypadkach pacjentów niesprawnych tymczasowo, na przykład po wypadkach, którzy są w okresie rekonwalescencji. Prędzej czy później kosztowne leżanki medyczne przestaną być im potrzebne, zatem nie ma sensu kupować najnowszego modelu innowacyjnego urządzenia, zaś wystarczy wypożyczyć je od fachowców takich jak Elektrotechmed.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here