Ludzie składali CV, a ona wykorzystywała te dane

0
fot. KPP Mikołów

Kobieta wykorzystała dane osobowe pozyskane z dokumentów CV kandydatów do pracy i zawierała szereg umów pożyczkowych oraz umów na usługi telekomunikacyjne. 44-latka usłyszała już zarzuty. Jak podaje policja, pokrzywdzonych w sprawie może być więcej.

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie karne prowadzone przeciwko 44-letniej mieszkance Katowic. Jak informuje rzecznik mikołowskiej policji, kobieta, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i pod pretekstem chęci zatrudnienia w swojej firmie nowych pracowników, wchodziła w posiadanie ich danych osobowych zawartych w treści składanych przez nich CV. Osób zgłaszających swoje kandydatury jednak nie zatrudniała. Na podstawie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych zawarła aż kilkanaście umów, w tym ze spółkami zajmującymi się udzielaniem pożyczek przez Internet, bankami oraz podmiotami świadczącymi usługi telekomunikacyjne.

Mikołowscy śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie 26 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa w obrocie gospodarczym.

Jak podaje policja, 44-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here