Łukasz Piszczek zrobił niespodziankę młodym piłkarzom w Goczałkowicach

0
Łukasz Piszczek w ostatnią niedzielę przyszedł na zajęcia młodych piłkarzy w Goczałkowicach; fot. Paweł Kanik, GOSiR Goczałkowice-Zdrój

W Goczałkowicach-Zdroju odbywają się zajęcia szkółki piłkarskiej BVB. W trzeci dzień obozu, w ostatnią niedzielę, na treningu na boisku LKS-u niespodzianie pojawił się Łukasz Piszczek, który przyjechał po mistrzostwach Europy do rodzinnego domu.

Dzieciaki mogły przybić piątkę z Łukaszem Piszczkiem (obrońcą w reprezentacji Polski i Borussii Dortmund), porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, wziąć od swojego idola autograf. Wypytywały o wrażenia z Euro, mecze reprezentacji. Jak nam powiedział Paweł Kanik z goczałkowickiego GOSiR-u, wizyta Łukasza Piszczka była zupełnie niespodziewana.

W Goczałkowicach-Zdroju na obiektach GOSiR-u od piątku trenuje 60 adeptów piłki nożnej. Szkolą się pod okiem trenerów z Dortmundu. Dziś, 5 lipca, jest ostatni dzień obozu.

W treningach uczestniczą dzieci z powiatu pszczyńskiego i okolic, a niektórzy nawet z drugiego końca Polski czy z zagranicy. Uczestnicy podzieleni są na 4 grupy wiekowe: od 6-7-latków do 13-14-latków.

Fussballschule BVB działa od 2011 roku, a obozy treningowe odbywają się m.in. w Niemczech, Austrii, a nawet w Japonii. W zeszłym roku pierwszy raz szkółka wystartowała w Goczałkowicach, rodzinnej miejscowości Łukasza Piszczka.
(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here