Majówkowy weekend na Kolejach Śląskich potrwa cały tydzień

0
Jutro zaczyna sie długi, majówkowy weekend na Kolejach Śląskich; fot. ZB

Majówkowy weekend na Kolejach Śląskich potrwa cały tydzień. Koleje Śląskie wydłużają okres obowiązywania dwóch ofert specjalnych dla podróżnych: od piątku 27 kwietnia do piątku 4 maja będzie można skorzystać z oferty „SilesiaWeekend”, a od 27 kwietnia do 3 maja z oferty „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. Koleje Śląskie przypominają jednocześnie, że przy planowaniu majowych podróży pociągami warto pamiętać o aktualnie prowadzonych remontach przez PKP PLK, szczególnie na odcinku: Bielsko-Biała – Żywiec.

– Z okazji majówki wydłużamy okres obowiązywania dwóch naszych ofert specjalnych – informuje nas Radosław Miszak, p.o. kierownika ds. marketingu Kolei Śląskich. – Pierwszą z nich jest „SilesiaWeekend”. Oferta ta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 18:00) do piątku 4 maja 2018 roku (do godz. 6:00). A warto przy tym pamiętać, że bilet w ofercie „SilesiaWeekend” pozwala również na podróżowanie po kraju morawsko-śląskim w Czechach.

Druga oferta, jak słyszymy, której czas obowiązywania wydłużono ze względu na majówkę, to „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. W ramach tej oferty posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje 50 proc. ulgi dla rodziców lub opiekunów oraz 30 proc. ulgi dla dzieci i młodzieży. Na przełomie kwietnia i maja oferta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 14:00) do czwartku 3 maja 2018 roku (do godz. 24:00).

Radosław Miszak przypomina także o wspólnej ofercie z Kolejami Czeskimi i Wspólnym Bilecie Samorządowym. Jeden blankiet w cenie 38 zł uprawnia do przejazdów w ciągu 24 godzin pociągami spółek: Koleje Mazowieckie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Arriva RP, Koleje Małopolskie i Warszawska Kolej Dojazdowa. Bilet można kupić niemal we wszystkich kanałach dystrybucji biletów, m.in. przez internet, czy SkyCash, a potem wsiąść do dowolnego pociągu ww. przewoźnika, bez konieczności zakupu kolejnego biletu i sprawdzania czy posiadany jest właściwy.

– Podczas planowania podróży na długi weekend warto wziąć pod uwagę aktualnie prowadzone remonty – przestrzega przedstawiciel Kolei Śląskich. – Ze względu na prace wykonywane przez Polskie Linie Kolejowe na niektórych odcinkach musimy wprowadzić zastępczą komunikację autobusową (ZKA). Zastępcze autobusy spotkamy m.in. na linii S1 na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Ksawera oraz na linii S5 na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec. Zwłaszcza ta druga informacja powinna być bardzo istotna przy planowaniu majowych wypadów, ponieważ ZKA obowiązuje za wszystkie pociągi – jeśli ktoś chce spędzić długi weekend w Beskidzie Żywieckim, to nie ominie go przesiadka z pociągu na autobus.

Prace prowadzone na tej linii spowodują, jak słyszymy, również zmiany w kursowaniu pociągów do Zakopanego. Do 28 maja pociąg „Ornak” kursuje trasą okrężną przez: Bielsko-Białą Główną, Kozy, Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską Lanckoronę, Suchą Beskidzką Zamek (bez wjazdu do Suchej Beskidzkiej). Od 7 maja czeka nas również zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here