Mąkołowiec może zdobyć 50 tys. zł na pumptrack. Zagłosuj!

0

W ramach ogólnopolskiej akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców 100-lecie niepodległości” tyska dzielnica Mąkołowiec ma szansę otrzymać grant w wysokości 50 tys. zł na budowę m.in. pumptracka (toru przeszkód do jazdy rowerem). Trzeba jednak wesprzeć tę inicjatywę, oddając głosy poprzez internet i… sklepowe paragony.

Organizatorem akcji „Lokalni Herosi” jest firma handlowa Eurocash, a jej inspiracją była przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a także potrzeba angażowania się przez właścicieli sklepów współpracujących z Eurocashem w życie swoich społeczności. Każdy z nich, poprzez udział w projekcie „Lokalni Herosi”, może zawalczyć o jeden ze 100 grantów o wartości między 10 000 a 100 000 zł na realizację pomysłu inicjatywy społecznej, która pozwoli na rozwój miejscowości, w której prowadzi sklep. Zwycięskie inicjatywy zrealizowane zostaną w 2019 r.

W Tychach do akcji przystąpiło Stowarzyszenie „Przyjazny Mąkołowiec” oraz sklep Lewiatan przy ul. Mikołowskiej 66a. Zarówno sklep, jak i stowarzyszenie zrzekło się wszelkich profitów, a całość potencjalnego grantu ma być przekazana na projekt „Mąkogórki na pazurki”.

Celem projektu jest zaadaptowanie niezagospodarowanego terenu zieleni, przyległego do istniejącego kompleksu sportowego przy ul. Gilów na pumptrack (tor rowerowy, podobny powstał w Parku Suble) z odrębnie wydzieloną, niewielką górką saneczkową. Powstać też mają dwie zadaszone ławki (kształtem nawiązującym do „ptasich” nazw i lokalizacji dzielnicy) Miejsce to ma integrować lokalną społeczność.

Głosowanie trwa do 14 października br. Oddać można jeden głos raz dziennie z jednego komputera – TUTAJ.
Ponadto każdy paragon ze sklepu Lewiatan może wesprzeć mąkołowską inicjatywę (rachunek do 15 zł daje dodatkowo 5 pkt., a paragon powyżej 15 zł daje 10 pkt.). Do kwoty kwalifikującej paragon do wzięcia udziały w głosowaniu nie są wliczane artykuły alkoholowe i tytoniowe. Zdjęcie paragonu należy wysłać MMS-em na numer 661 005 990 lub wgrać za pośrednictwem strony internetowej „Lokalni Herosi”.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here