Maraton Życia dla Maciusia Cieślika. Przebiegli 378 kilometrów

0
Inicjatorów biegu wsparli na trasie m.in. członkowie Aktywnej Pszczyny i maskotka policji Sznupek; fot. KPP Pszczyna

Czterej biegacze: Zdzisław Spyra, Leszek Pławecki, Łukasz Reclik i Piotr Łapa w ciągu 24 godzin (29-30 sierpnia) pokonali 378 km, biegając na 250-metrowej pętli wokół rynku w Pszczynie. To była inauguracja akcji #MaratonŻycia – „Cała Polska we wrześniu biega dla Maciusia”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na terapię genową dla 2,5-letniego Maciusia Cieślika z Jankowic, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

Biegacze ruszyli w sobotę 29 sierpnia o godz. 16.00. W nocy musieli przerwać na 20 minut bieg ze względu na burzę przechodzącą nad miastem. Jednak brakujący czas dołożyli sobie w niedzielę i na mecie zameldowali się o godz. 16.20. W ciągu doby przynajmniej jeden zawodnik musiał znajdować się na trasie.

Fot. KPP Pszczyna
Fot. KPP Pszczyna

 

 

 

 

 

 

 

Do biegu wspomnianej czwórki dołączył m.in. burmistrz Dariusz Skrobol, członkowie Aktywnej Pszczyny oraz policyjna maskotka Sznupek. Biegaczy odwiedziła również babcia Maciusia, dziękując za szlachetną inicjatywę.

Biegowa akcja polegała na pokonaniu jak największej liczby kilometrów, ponieważ pozyskani sponsorzy zadeklarowali wpłatę 15,5 zł za każe pokonane 1000 m. Skoro biegacze pokonali 378 km, to uzbierało się 5859 zł. Do tej sumy trzeba jeszcze dodać datki zebrane do puszek – w czasie wolontariuszy ze Stowarzyszenia Omnibus, pod opieką, którego pozostaje Maciuś.

Maciuś Cieślik podczas rehabilitacji; fot. fanpage Bohaterowie do boju-dla Maciusia

29 sierpnia uruchomiona została także rywalizacja na platformie Endomondo #Maraton Życia. To inicjatywa skierowana do środowisk biegaczy z całej Polski. – Każdego biegacza, który przystąpi do rywalizacji, poprosimy o wpłatę 50 groszy, za każdy pokonany kilometr w okresie od 29 sierpnia do końca września – informują inicjatorzy przedsięwzięcia Maraton Życia.

WIĘCEJ O MACIUSIU CIEŚLIKU MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ.
(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here