Maria Grynpeter zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata w jeździe figurowej na rolkach

0
Maria Grynpeter (w środku) z rodzicami i władzami powiatu, fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie
Reklama

Nie ma trenera, nie jest zrzeszona w profesjonalnym klubie. Jednak nie przeszkodziło jej to w zdobyciu złotego medalu w 10. Otwartych Mistrzostwach Świata w jeździe figurowej na rolkach.

Maria Grynpeter ma 17 lat, jest mieszanką Pszczyny i uczennicą Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Od czterech lat jeździ figurowo na rolkach. Sama jest dla siebie trenerem i choreografem. Figur i techniki uczy się z filmików zamieszczonych w sieci. I to ze wspaniałym efektem. Pod koniec września zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek w 10. Otwartych Mistrzostwach Świata w jeździe figurowej na rolkach. Mistrzostwa po raz pierwszy odbywały się w Polsce – miały miejsce w Cieszynie.

Zawodniczka trenuje w sali w swojej szkole (PZS nr 2) oraz w hali sportowej w Suszcu. Do mistrzostw świata intensywnie przygotowywała się przez dwa miesiące, niemal codziennie szlifując program.

Z Marią i jej rodzicami spotkali się starosta Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski, którzy pogratulowali jej sukcesu i podziękowali za promocję powiatu. Przekazali także drobny prezent, który pozwoli rozwijać sportową pasję.

Podczas spotkania Maria opowiedziała o treningach łyżwiarstwa figurowego, z których sporo przenosi na rolki, dalszych planach i rozwoju tej dyscypliny sportowej w Polsce. Podkreśliła, że chce się dalej rozwijać i za rok lub dwa wystartować w zawodach w wyższej kategorii.

Reklama

– Maria jest przykładem na to, że jak się bardzo chce, można wiele osiągnąć. Złoty medal to nagroda za wytrwałość, ogromny zapał, a przede wszystkim ciężką pracę. Nie mam wątpliwości, że osiągnięty sukces jest wynikiem talentu, samozaparcia i ogromnego trudu wkładanego w treningi. Jestem pod wrażeniem, że mieszkanka naszego powiatu wszystkiego nauczyła się sama, pokazując olbrzymią determinację, która może być przykładem dla innych – mówi Barbara Bandoła.

Samorządowcy gratulowali także rodzicom, którzy wspierają córkę w realizacji sportowej pasji.

DLAP, (r), źródło: Starostwo Powiatowe w Pszczynie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here